Media o meczu Górnik – Lech: Nieudany debiut

W.  -  31 lipca 2021 09:10
1
1606
Piłkarze Górnika Zabrze od pewnego czasu nie dostarczają zbyt wielu powodów do radości swym wiernym sympatykom. Podobnie było także w piątek, kiedy podopieczni Jana Urbana przegrali na własnym stadionie, wypełnionym przez niemal 19 tysięcy kibiców, z Lechem Poznań 1:3 (1:1).

Początek spotkania rozpoczął się świetnie dla Górnika, który już w 8. minucie objął prowadzenie za sprawą rzutu karnego zamienionego na bramkę przez Jesusa Jimeneza. Chwilę później w doskonałej sytuacji znalazł się także Mateusz Cholewiak, który miał okazję podwyższyć rezultat na 2:0, tak się jednak nie stało i choć w pierwszej połowie nic nie wskazywało na klęskę gospodarzy, druga odsłona meczu przyniosła chwile radości, zarezerwowane wyłącznie dla gości. Oblicza pojedynku nie zdołał odmienić także Lukas Podolski, który w drugiej połowie pojawił się na murawie zabrzańskiej Areny.

Poniżej przedstawiamy tradycyjny, pomeczowy przegląd prasy, która skupia swą uwagę przede wszystkim na Ekstraklasowym debiucie „Poldiego„.

Debiut mistrza przykryty przegraną
W drugim piątkowym spotkaniu Górnik Zabrze uległ u siebie Lechowi Poznań 1:3. Gospodarze prowadzili po strzale Jesusa Jimeneza, ale trzy ciosy potrafili zadać podopieczni Macieja Skorży. W drugiej połowie na ligowych boiskach zadebiutował pierwszy mistrz Polski w PKO BP Ekstraklasie, Lukas Podolski.

Nawet „Poldi” Górnikowi nie pomógł
Dwa mecze, 0 punktów, 5 straconych bramek. To bilans Górnika na początek sezonu 2021/22. Nie pomógł doping prawie 20 tys. kibiców. Zaczęło się bardzo dobrze dla zabrzan, bo już jedna z ich pierwszych akcji przyniosła im trafienie! Dobrą akcję rozprowadził Jesus Jimenez, odegrał do Bartosza Nowaka, który uderzył na bramkę poznaniaków. Piłka odbiła się od ręki Lubomira Szatki, a stojący kilka metrów od całej sytuacji Szymon Marciniak wskazał na jedenasty metr. Karnego na gola pewnie zamienił Jimenez, zdobywając dla Górnika pierwszego gola w bieżących rozgrywkach (…)

Sportowefakty.pl

Dobre złego początki. Podolski nie pomógł Górnikowi w swoim debiucie
Górnik mógł ustawić przebieg spotkania w pierwszych minutach, ale potem oddał inicjatywę Lechowi. Dał się zdominować, wbić sobie kilka goli. Nie pomogło wejście Lukasa Podolskiego, nie pokazał pełni swoich umiejętności.

Lech Poznań ograł Górnika Zabrze w debiucie Lukasa Podolskiego.
Lech Poznań „zepsuł” debiut Lukasa Podolskiego w Górniku Zabrze. Przy Roosevelta zespół Macieja Skorży zwyciężył 3:1 (1:1). Znów bardzo dobre zawody rozegrał Jakub Kamiński, który jest typowany do listy powołanych na wrześniowe mecze reprezentacji Polski.

Interia

Lukas Podolski zadebiutował w polskiej Ekstraklasie
Lukas Podolski, mistrz świata z 2014 roku rozegrał drugą połowę w barwach Górnika Zabrze przeciw Lechowi Poznań. Goście, mimo że przegrywali, potrafili jednak w efektowny sposób odwrócić losy meczu i zasłużenie wygrali.

Nieudany debiut Lukasa Podolskiego w Górniku
W meczu Górnika z Lechem kibice gospodarzy witali wracającego do Zabrza trenera Jana Urbana (jako zawodnik wygrał z nim trzy mistrzostwa Polski), podtrzymywali pamięć po zmarłym niedawno Stanisławie „Leonie” Sętkowskim, jednym z najbardziej znanych kibiców tego klubu, a przede wszystkim wypatrywali na boisku tego, który zaczął na ławce rezerwowych – Lukasa Podolskiego (…)