0
Koniec meczu
0
No i jak zwykle zapraszamy na naszą stronę, gdzie już za niedługo pojawią się pomeczowe materiały
Górnik w drugiej połowie grał o wiele lepiej, ale nie przełożyło się to na gole. Pierwsza połowa natomiast dramatyczna.
Wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego, pojawiły się gwizdy z kierunku trybun. Kibice są rozczarowani remisem
Była to ostatnia akcja Górnika w tym meczu
Koniec!
95 Jeszcze jedna akcja Grendela, który poradził sobie na skrzydle z dwoma rywalami, ale obrońcy Bytovii ofiarnie wybijają piłkę!
94 Bieszczad nie spieszy się ze wznowieniem gry
91 Serafin schodzi a wchodzi Letnikowski
94 Jeszcze z 20 metrów Angulo, jednak bardzo niecelnie!
93 Strzał Grendela z największym trudem broni bramkarz Bytovii! To była piłka meczowa!
93 Niecałe 10 tysięcy kibiców ogląda dzisiejsze spotkanie z wysokości trybun
90 Grendel kilka metrów nad bramką
90 Górnik cały czas na połowie Bytovii. Goście się jednak umiejętnie bronią
"Naprzód piłkarze! Ambicja każe..."
89 Świeca w pole karne i Skrzypczak w ręce bramkarza
89 Górnik naciska. Bytovia stawia autobus w swoim polu karnym!
87 Jeszcze z dystansu Wolniewicz, ale niecelnie
87 Świetna akcja Skrzypczaka i strzał Grendela w ostatniej chwili zablokowany!
86 Znowu z dystansu Górnika. Tym razem Urynowicz niecelnie
85 Okazja dla gości, ale strzał Klichowicza mocno niecelny
"Ekstraklasa dla Górnika" - śpiewają kibice.
83 Strzał z dystansu Grendela zablokowany i rożny dla Górnika
82 Druga zmiana w ekipie gości. Za Efira wchodzi Wacławczyk
82 Sprytne dośrodkowanie Urynowicza do Wolniewicza, któremu zabrakło niewiele, by oddać strzał na bramkę
80 Ponownie Bytovia i na raty broni Kasprzik
80 Matuszek blisko gola..samobójczego. Piłka jednak przeleciała tuż nad poprzeczką!
Dziś na Arenie Zabrze im. Ernesta Pohla zasiadło 9353 fantastycznych kibiców Górnika. Niestety bez gości.
79 Kapitalnie wślizgiem Kopacz zapobiega kontrze!
79 Błąd Matuszka naprawia Grendel. Mogła być kontra dla gości
78 Goście teraz ograniczają się głównie do wybijania piłek
78 Czas ucieka, a Górnik wciąż nie potrafi udokumentować swojej przwagi
76 Urynowicz strzela i bramkarz paruje piłkę na rzut rożny!
75 Zapowiadana zmiana. Erik w miejsce Plizgi
75 Indywidualna akcja Wolniewicza łatwo powstrzymana
74 Gotowy do wejścia już Grendel
73 Urynowicz skoszony przed polem karnym ale sędzia nie zareagował. Do odbitej piłki dobiegł Angulo ale jego petarda po ziemi zablokowana przez obrońców
72 Teraz Bytovia! Kamiński ściął na skrzydle z piłką do środka i strzelił tuż nad poprzeczką
71 Bomba Skrzypczaka z dystansu trafiła w nogę rywala i piłka w rękach bramkarza
70 Danch na posterunku! Nasz kapitan zapobiegł groźnie zapowiadającej się kontrze
70 Dobre odegranie Skrzypczaka do Plizgi i aut dla gospodarzy
69 Dośrodkowanie Wolniewicza minimalnie za wysokie
68 Bardzo dobra interwencja w polu karnym Matuszka
68 Pojedynek biegowy Kurzawy z Kamińskim wygrany przez naszego pomocnika
Sandecja wychodzi na prowadzenie w meczu z Wigrami
67 Coraz bardziej pachnie golem dla Górnika
66 Było blisko! Skrzypczak wyskoczył najwyżej do piłki i strącił ją na długi słupek, gdzie czekał już Matuszek. Ten jednak trafił tylko w boczną siatkę!
65 Rzut wolny dla Górnika po zagraniu piłki ręką. Kolejna szansa na dobre dośrodkowanie
64 Zmiana w zespole gości. Za Jakuba Bąka wchodzi Klichowicz
64 Marcin Brosz ze złością machnął ręką w kierunku sędziego technicznego
64 Skrzypczak pada w polu karnym ale sędzia nie reaguje
64 Strzał głową Urynowicza zablokowany! Piłkarze Górnika domagają się rzutu karnego!
62 Górnik ruszył z kontrą, ale Plizga został ostro potraktowany przez Serafina! Żółta kartka dla piłkarza gości!
Na innych stadionach prawie bez zmian poza tym, że czerwona latarnia czyli znicz Pruszków zdobył wyrównującą bramkę
Wisła Puławy - Znicz Pruszków 1:1
Stal Mielec - Stomil Olsztyn 0:0
Miedź Legnica - GKS Katowice 2:2
Sandecja Nowy Sącz - Wigry Suwałki 1:1
61 Uff! Blisko gola dla Bytovii! Zamieszanie pod bramką Górnika i z najbliższej odległości wybijał piłkę Kopacz!
60 Górnik miał szansę na wyjście z kontrą, ale sędzia dopatrzył się faulu Urynowicza. Kontrowersyjna decyzja
59 Ależ szansę miał Górnik! Ledecky znalazł się na 7 metrze niemal sam na sam z bramkarzem, ale zamiast uderzać, wycofał piłkę do Plizgi który został zblokowany!
58 Do wejścia gotowy już Skrzypczak
"My jesteśmy chłopcy z Zabrza..." i mamy na trybunach nastrój jak w Lidze Mistrzów
57 Faulowany Plizga
57 Ledecky wbija piłkę, ale ta wciąż dla gości
56 Bardzo dobry występ Dancha, który już nie po raz pierwszy ratuje Kurzawę. Rożny dla gości
"Tylko zwycięstwo. Górnicy tylko zwycięstwo" - śpiewają kibice
55 Wrzutka Kurzawy ląduje w rękach bramkarza
55 Strzał Wolniewicza z dystansu przeszedł po głowie jednemu z gości i rożny dla Górnika
54 Powoli zarysowuje się przewaga Górnika. Mariusz Przybylski rządzi i dzieli w środku pola
54 Dobra akcja Górnika! Świetne zagranie Plizgi do Ledeckiego i rożny dla zabrzan!
53 Tym razem w ataku Bytovia i od bramki Kasprzik
52 Dobrze Ledecky zgrał piłkę głową do Urynowicza, który momentalnie uderzył z woleja. Niestety bardzo niecelnie
51 Górnik odważnie wyszedł do pressingu ale piłka wciąż dla gości
51 Dośrodkowanie Urynowicza wprost w ręce bramkarza
50 Obraz gry nam się jak na razie nie zmienił. Goście w ataku pozycyjnym, a Górnik czeka na połowie boiska
49 Urynowicz ścigał się z Bąkiem i ostatecznie go faulował
49 Świetnie gra Matuszek głową. Kolejny wygrany pojedynek w powietrzu naszego pomocnika
46 Jedziemy z drugą połową!
Są i nasi piłkarze. A my już wiemy, że w drugiej połowie nie zobaczymy już Dariusza Pawłowskiego
Szykuje się zmiana w Górniku. Na boisku rozgrzewa się już Urynowicz.
Goście już na boisku
Z pozostałych wyników do przerwy
Wisła Puławy - Znicz Pruszków 1:0
Nareszcie koniec. Piłkarze zostają żegnani gwizdami i nie ma co się im dziwić. Górnik gra wprost beznadziejnie, bez jakiegokolwiek pomysłu na grę. Chyba, że takim nazwiemy dalekie wykopy Kasprzika w kierunku bezradnych napastników. Po pierwszej połowie zdecydowaną przewagę mają goście, którzy w przeciwieństwie do gospodarzy, stworzyli kilka groźnych sytuacji.
Koniec pierwszej części meczu
44 Niezła wrzutka Kurzawy, ale Kopacz faulował Bieszczada
44 Wolny dla Górnika z boku boiska. Dobra okazja do dośrodkowania
43 Wrzutka Wolniewicza niedokładna, ale wybaczamy - lewa noga:)
43 Świetnie zaasekurował Kurzawę Densiu
42 Nieudany drybling Angulo i strata Górnika
42 Bytovia w ataku ale sytuację wyjaśnia Kopacz, wybijając piłkę na kilkadziesiąt metrów
Marcin Brosz pokrzykuje do swoich zawodników by uspokoili grę
41 Wolniewicz łatwo sobie poradził z Villaescusem na skrzydle i aut dla gospodarzy
Sandecja też wyrównała stan meczu
39 Bezpośredni strzał z wolnego Villaescusa minimalnie nad bramką Kapela!
39 Faul Darka Pawłowskiego i wolny dla gości z 25 metra
38 Szansa dla Bytovii! W boku pola karnego strzelał Serafin i Kasprzik wybił piłkę na rzut rożny!
37 Dobry pomysł Angulo, który chciał wypuścić Plizgę na wolne pole ale w porę interweniowali obrońcy gości
"Torcida jest zawsze razem" krzyczą kibice na trybunie południowej
37 Co to było. Strzał Efira z dystansu mija bramkę Kasprzika o 10 metrów
37 Kolejny raz Przybylski wyszedł do pressingu i bramkarz gości wybił na aut.
36 Dobrze w obronie Wolniewicza. Co jednak z tego, skoro zaraz znowu tracimy piłkę
35 Nerwowo Pawłowski, Po wybiciu piłki głową młody skrzydłowy znalazł się z piłką w polu karnym, ale źle ją przyjął
34 Matuszek uderzał po nodze rywala i rożny dla Górnika
Na Torcidzie zabawa trwa "Tańczymy labada..."
Górnik dobrze wyglądał przez pierwsze.. 2 minuty
W Legnicy Gonzo show i mamy remis 2:2
32 Nudy, nudy i jeszcze raz nudy na boisku
32 W odpowiedzi kontra Bytovi ale Kopek wybija w aut
31 Kontra Górnika spaliła na panewce. Niedokładnie Pawłowski
31 Składna akcja gości, ale strzał nieudany strzał Poczobuta!
30 Próba prostopadłej piłki Plizgi nieudana
30 Gospodarze nie mają pomysłu na rozegranie piłki. Angulo bezradny przeciwko rosłym obrońcą w powietrzu
30 Groźna akcja gości, ale dobrze interweniował Danch
28 Zagranie Ledeckiego do Plizgi, który składał się do przewrotki, ale został zablokowany
28 Wysoki pressing Przybylskiego i Górnik przejmuje piłkę na połowie rywala. Strzał Pawłowskiego zablokowany
28 Przybylski chciał uruchomić na prawym skrzydle Pawłowskiego ale ciut za mocno
27 Żadna z drużyn nie potrafi przejąć kontroli nad boiskowymi wydarzeniami. Dwa-trzy podania i strata. Tak wygląda mecz od dobrych kilku minut
GieKSa strzela kontaktowego gola i w Legnicy jest 2:1
"Urząd Miasta ostrzegamy, żółtą kartkę wam wręczamy" - ciąg dalszy wiadomości w kierunku właściciela klubu
Sandecja Nowy Sącz - Wigry Suwałki 0:1
"Żółta kartka dla działaczy, dobrze wiecie co to znaczy..." kibice skandują trzymając w rękach żółte kartki
18 Bytovia cały czas w natarciu. Kurzawa dwukrotnie interweniował i rożny dla podopiecznych Kafarskiego
17 Znowu goście. Po strzale z głowy Kasprzik z trudem wybija piłkę na rzut rożny!
W równolegle rozgrywanym spotkaniu Miedź Legnica - GKS Katowice, gospodarze prowadzą 1:0
16 Szansa dla gości! Po długim zagraniu w sytuacji sam na sam z Kasprzikiem znalazł się napastnik gości, ale górą bramkarz Górnika! Po chwili dobitka Efira, ale niecelna!
16 Świetne Danch powalczył o piłkę w powietrzu, ale po chwili faulował Angulo.
Na naszym facebooku możecie przeczytać postulaty kibiców odnośnie wprowadzenia zmian w klubie
15 Nieudana próba dryblingu Pawłowskiego na skrzydle n
14 Górnik w ataku pozycyjnym
14 Próba akcji gości i tym razem nieudana. Ponownie dobrze zachował się Przybylski
"Takie u nas są zasady. Nigdy nam nie dacie rady..." śpiewa Torcida
13 Wolny dla Bytovii
13 Kolejna próba długiej piłki i na posterunku Kopacz
12 Po niezłym początku Górnik przygasł w ostatnich minutach
12 Górnik odpowiedział tym samym. Zacznie Bieszczad
12 Agresywna gra Górnika przyniosła skutek. Kasprzik od bramki po niedokładnym wybiciu
10 Górnik rezygnuje z wysokiego presingu, czekając na Bytovię na środku boiska
10 Przerwa w grze i zaczniemy od rzutu sędziowskiego.
9 Bytovia wciąż w ataku, lecz tym razem dobrze zachował się Mariusz Przybylski, który był faulowany
9 Dobra interwencja Kurzawy i aut dla Bytovii
8 Niebezpieczny faul Wolniewicza w środku pola, na szczęście odbyło się bez kartki
8 Agresywne wejście Ledeckiego i aut dla gości
7 Pierwszy strzał Górnika! Matuszek niecelnie z linii pola karnego.
6 Przeciągnięte dośrodkowanie, ale bramkarz jeszcze wybił piłkę na rzut rożny. Tym razem Dawid Plizga z narożnika
6 Do piłki podchodzi etatowy wykonawca stałych fragmentów, Rafał Kurzawa
6 Faulowany Wolniewicz z boku boiska. Wolny dla Górnika z 20 metra
5 Faulowany Kurzawa, Górnik od wolnego w środku boiska
4 Pierwsza próba Bytovii i od bramki Kasprzik. Bardzo niedokładne dośrdokowanie
4 Próba dwójkowej akcji między napastnikami Górnika. Ledecky jednak został zablokowany
Angulo chciał dograć prostopadle do Przybylskiego ale obrońcy to przewidzieli
3 Próba dośrodkowania, Anuglo i aut dla Górnika
Doping dzisiaj imponujący!
Do boju Górnicy!!
2 Pierwsze odważne wejście Pawłowskiego, jednak za mocno wypuścił sobie piłkę i aut dla gości
1 Zaczynamy! Do boju Górnicy!
Zaczną Górnicy
Piłkarze już po przywitaniu. Piłkarze Górnik już się ustawili w kółeczku, a za chwilę pierwszy gwizdek sędziego Pskita
Górnik dzisiaj nietypowo zagra w wyjazdowych czerwonych koszulkach. Goście z Bytowa - na biało-czarno
Wychodzą!
Trzeba przyznać, że pogoda dzisiaj nie dopisała. W Zabrzu przez cały mecz opady deszczu
Piłkarze już w tunelach czekają, by wyjść na płytę boiska
Czas na wyjściowe składy:
Górnik: - Kasprzik – Wolniewicz, Kopacz, Danch, Kurzawa – Pawłowski, Matuszek, Przybylski, Plizga – Ledecky, Angulo
Bytovia: - Bieszczad – Bąk, Cseh, Bąk, Kamiński – Mandrysz, Villaescusa, Poczobut, Serafin – Efir, Wróbel
Górnik potrafi strzelać, ale w obronie zbyt łatwo tracimy gole. Potwierdziło to spotkanie z Kluczborkiem, gdzie w przeciągu kilku minut rywale wbili nam dwie identyczne bramki.
Czy Angulo znów strzeli? Nasz napastnik jest w formie, co potwierdziły trzy ostatnie mecze. Cieszy, że konkurencja w ataku jest spora, co wpływa korzystnie na całą formację.
W 8 kolejkach Bytovia zanotowała 3 zwycięstwa (ze Zniczem, Sandecją i Miedzią Legnica), 2 remisy (ze Stalą Mielec i GKS Tychy) oraz 3 porażki (z Pogonią Siedlce, Podbeskidziem i Wisłą Puławy)
Górnikiem nigdy nie mierzył się z Bytovią w walce ligowe punkty – mecz 17 września będzie więc nowym doświadczeniem dla obu drużyn
Górnik i Bytovia to sąsiedzi w ligowej tabeli. Tracimy do naszych najbliższych przeciwników tylko jeden punkt. Górnik uplasował się na 10. miejscu natomiast przyjezdni na 9.
Dzisiejszy mecz rozgrywany będzie w aurze typowo angielskiej. Opady deszczu zdaniem meteorologów towarzyszyć mają także podczas spotkania.
Mecz rozpocznie się o godz. 18:00