90' Igor Angulo (k)
94 Koniec spotkania. Górnik - Korona 3:0
94 Na trybunach niesie się: Górnik wygrał mecz my bawimy się....
93 Cztery minuty doliczone, krzywda stać się nam już nie może.
93 Pewnie wykonany rzut wolny. Piłka w prawym rogu, Sokół poszybował w lewo. Brawo Igor !!
91 Goooooolllll, 3:0 Igooooorrrr Anguuuullloooooo !!!
91 Do piłki podchodzi sam poszkodowany. Igor trzymamy kciuki !
90 Tak jest, jedenastka dla Górnika !!
89 Angulo był ciągnięty za koszulkę po wrzutce Wolsztyna, może być rzut karny, o tym zadecydują arbitrzy po analizie VAR
82 Ponownie Łukasz nieprzepisowo powstrzymywany w środkowej strefie
80 Gnjatić fauluje ostro Wolsztyna i Wojciech Myć nie waha się pokazać mu żółtą kartkę
79 Pierwsza udana interwencja Matuszka, wyłuskuje piłkę rywalowi
78 zmiana staje się faktem: Matras out, Matuszek in
77 Kwadrans do końca, wciąż prowadzimy różnicą dwóch goli. Mateusz Matras potrzebuje pomocy medycznej, a do zmiany szykuje się Szymon Matuszek
76 Dzisiejsze spotkanie z trybun śledzi 18573 widzów.
74 Sytuacja już wyjaśniona, Martin Chudy od bramki
73 Przyjezdni zaatakowali lewą flanką i wywalczyli rzut rożny
71 Po koronkowej akcji Wolsztyński trafia do siatki, ale bramka nie uznana. Jesus minimalnie spalił wcześniej akcję, chociaż przydałaby się dokładniejsza analiza tej akcji
69 Kolejne wyjście zabrzan, tym razem jednak zagranie Ścisłego niecelne i po szansie na coś więcej
67 Jimenez wyprowadził piłkę od własnego pola karnego, znakomitym podaniem zaprosił do akcji Wolsztyna, Łukasz wpadł w pole karne i oddał strzał z dość ostrego kąta. Bramkarz zdołał odbić futbolówkę.
64 Małe zamieszanie, ale wyjaśnia wszystko Chudy, łapiąc pewnie futbolówkę
64 Mamy rzut wolny dla Korony w odległości 30 m
63 Zabrzanie czekają na rywali, sami zbytnio nie inicjując akcji. To nie jest dobry pomysł na ostatnie pół godziny meczu
61 Zmiana w Górniku, boisko opuszcza Zapolnik (chyba jakiś lekki uraz), pojawia się na nim Alasana Manneh
60 Apropos, to zabrzańska bramka przy Roosevelta nie zdobyta w tym sezonie. 2:0 z Zagłębiem, 1:0 z Rakowem. Teraz mamy już godzinę gry za nami, oby tak do końca
59 Po rajdzie Radina, Żyro zakończył akcję strzałem, który minimalnie przeszedł obok słupka świątyni Chudego
57 Angulo piętką zagrywał do Zapola, ten jednak nie opanował piłki i goście wznawiają
47 Strzał gości na nasze szczęście wysoko nad bramką
45 Rozpoczęła się druga połowa, zabrzanie bez zmian, natomiast w Koronie za Pućkę wszedł Tzimopoulos
52 Koniec pierwszej części. Prowadzimy 2:0.
52 Teraz Łukasz odzyskał piłkę przed naszym polem karnym, uruchomił szybki atak zakończony kąśliwym strzałem Jimeneza
50 Na spalonym Angulo po podaniu Wolsztyna
50 I trzeba być skoncentrowanym do końca. Goście groźnie zaatakowali. Na szczęście Pućko z 10 m huknął wysoko nad bramką
49 Sędzia doliczył w sumie sześć minut, tak więc pogramy jeszcze kilkadziesiąt dobre sekund
48 Gol uznany. Jak padła bramka? Angulo znakomicie dograł do Jesusa, ten sam pędził na bramkę rywali minął bramkarza Korony i umieścił futbolówkę w bramce
47 Będzie jeszcze analiza VAR
47 Goooollllll dwaaaa zeeeeroooooo. Jimenez zdobywa drugiego gola dla Górnika
46 Tak, mamy zmianę, Hiszpan opuszcza boisko, pojawia się na nim Milan Radin
44 Marquez ponownie padł na murawę, prawdopodobnie za chwilę definitywnie opuści plac gry
44 Jimenez próbował dogrywać do Sekulića, ciut za mocno i Boris nie zdążył przejąć piłki
42 Na boisku leży Marquez i mamy kolejną przerwę w grze. Pewnie arbiter doliczy z pięć minut do pierwszej części
41 Janża dorzucał, Zapolnik próbował w ekwilibrystyczny sposób przejąć futbolówkę, ostatecznie rozpocznie Sokół
40 Teraz Zapol nieprzepisowo powstrzymany, do bramki ok. 40 m
39 Wznawia od bramki Martin Chudy
39 Zabrzanie nieporadnie wybijali piłkę z pola karnego w końcu Matras wyjaśnił mocnym wykopem, ale teraz fragment, kiedy Korona utrzymuje się na naszej połowie
38 Zapolnik walcząc o piłkę z Dziwnielem, fauluje rywala i goście mają stały fragment gry z lewej strony na wysokości szesnastki
36 Dorzucał Ścisły, do futbolówki doszedł Bochen oddając niecelny strzał
36 Mamy jeszcze rzut rożny
35 Wolsztyn szarpnął tym razem lewą strona, obrońcy na aut
34 Piękna szarża Janży, Słoweniec minął na pędzie obrońcę i huknął na bramkę Sokoła, golkiper Korony z trudem odbił piłkę
33 Na szczęście Wiśnia jest twardy... to po ojcu. Pozdrawiamy przy okazji pana Jacka
32 Przemek potrzebuje pomocy medyków klubowych
32 Teraz bardzo ostre wejście Żubrowskiego w nogi Wiśni i piłkarz Korony otrzymuje żółtą kartkę
30 Ściślak szukał prostopadłym podaniem Angulo, Bask na spalonym i chorągiewka bocznego powędrowała w górę
29 Wolsztyn znów walczył pod polem karnym rywali, jednak pomagał sobie ręką i usłyszeliśmy gwizdek sędziego
28 Kontra kielczan, ale zdążyliśmy wrócić, jeszcze faulowany Sekulić
27 Górnik jakby złapał wiatr w plecy, kolejne ataki suną na bramkę przyjezdnych.
25 Akcję rozpoczął Wolsztyn, uruchomił na prawej stronie Sekulića, ten z kolei znakomicie znalazł w piątce Zapolnika i Kamilowi pozostało tylko przystawić nogę. Brawo, piękne rozegranie
24 Gooooooolllll Górnik prowadzi 1:0. Autorem bramki Kamiiiillll Zapoooolniiik !!!
23 Janża wrzucił piłkę z autu, Matras przedłużył głową, bramkarz Korony pewnie złapał piłkę lecącą w światło bramki
22 Po drugiej stronie akcja Korony, nie zakończona strzałem i wznowi Chudy
21 Janża wbiegał w pole karne i starał się dograć do partnerów, zrobił to jednak niedokładnie
20 Już wszystko ok. ze Słoweńcem przy piłce Górnik
20 Teraz z kolei ucierpiał Janża i ponownie gra została przerwana
19 Gramy dalej
16 Na trybunach Torcida cały czas prezentuje efektowną oprawę
15 Jeden z piłkarzy goście leży na murawie, stąd przerwa w grze
14 Mniej ciekawy fragment meczu, Korona cofnięta, a Górnik próbuje skonstruować coś w ataku pozycyjnym
12 Trochę przebijanek w okolicach szesnastki gości, ale kielczanie wyjaśnili sytuację
10 Już jesteśmy z piłka na połówce rywali
9 Sekulic rozpocznie wrzutem z autu
9 Tymczasem w ataku Korona
8 "OD DZIESIĘCIU LAT ŁĄCZY NAS GÓRNICZA BRAĆ", tak treść pojawiła się na jednym z transparentów. Oprawa odnosi się do sztamy, która łączy kibiców Górnika i GieKSy
6 Wolsztyn trafia w mur
6 Jest przy piłce Janża, wiemy, że potrafi uderzyć, ale jest też Łukasz
5 Wolsztyński faulowany ok 20 m od bramki gości
5 Koroniarze poradzili sobie i futbolówka już na naszej połowie
4 Ponownie Wolsztyn uruchomił z lewej flanki Angulo, dośrodkowanie Igora zablokowane, ale mamy jeszcze aut
3 Świetna akcja Górnika, Wolsztyński zagrał wzdłuż bramki, sytuację wykończył strzałem Zapolnik z ostrego kąta, ale Sokół nogą odbił piłkę
1 Bochniewicz powstrzymuje Arweladze i rozpocznie Chudy
1 Gramy
W ostatnim pojedynku pomiędzy Górnikiem a Koroną, lepsi okazali się zabrzanie zwyciężając 3:0 w Kielcach. Czekamy na powtórkę
Wiemy również, że do Zabrza przyjechała grupa ok. 850 sympatyków Korony
Do rozpoczęcia meczu zostało już niewiele minut, a wciąż sporo pustych krzesełek. Są jakieś problemy z systemem sprzedaży biletów
I rezerwowi: Kukić, Tzimopoulos, Radin, Żyro, Zalazar, Lioi, Spychała, Duranović, Pacinda
Skład Korony: Sokół – Dziwniel, Kovacević, Gnjatić, Cebula, Gardawski, Żubrowski, Arveladze, Pućko, Marquez, Papadopulos
W kadrze meczowej znaleźli się ponadto:
Kudła, Kopacz, Manneh, Baidoo, Koj, Krawczyk, Matuszek, Gryszkiewicz, Bainović
Czas najwyższy na przedstawienie składów obu drużyn, rozpoczynamy od gospodarzy.
Górnik: Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janża, Matras, Ściślak, Zapolnik, Wolsztyński, Jimenez, Angulo
W Zabrzu dziś piękna, słoneczna pogoda. Trybuny powoli się zapełniają, spodziewamy się tradycyjnie blisko 20 tys widzów na stadionie