Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)

1
Przerwa
1
37' Bartosz Kopacz 48' Jakub Żubrowski
Zapraszamy na naszą stronę, gdzie wkrótce pojawi się sporo materiału z meczu.
Bardziej z remisu może być zadowolona Stal. Górnikowi uciekły dwa punkty..
90+6 Kąśliwe uderzenie Plizgi bezpośrednio z wolnego. Sędzia kończy mecz!!!
90+5 Sędzia dopatrzył się faulu na Przybylski w okolicach 25 metra/
90+5 Ofiarnie Stal w obronie
90+4 Z 11 metrów strzelał Urynowicz, ale czujnie bramkarz gości.
90+3 Co tam się dzieje w polu karnym Stali. Do piłki dopadł Danch, a sędzia gwiżdże.. i po sytuacji.
5 minut do regulaminowego czasu gry doliczył sędzia
90+2 Piłkarze Stali leżakują na murawie
90+1 Rzut rożny dla Górnika. Plizga dośrodkował piłkę, ta po rykoszecie trafiła na głowę Kopacza, który trafił prosto w bramkarza. Ajjjj, szkoda tej sytuacji.
89 Końcowe fragmenty gry. Stal wyraźnie zadowolona z remisu i stara się za wszelką cenę przerywać ataki Górnika.
86 Ostatnia zmiana w Stali.
84 Zabrzanie rozgrywają piłkę, aż dochodzą do pola karnego rywali i brak pomysłu.
81 Dym z piro wyraźnie zaszkodził piłkarzom, bo znów jest problem z prostymi podaniami.
80 Płonie sektor gości. "Po co palicie? Przecież się kur*** spalicie.." - ripostuje Torcida.
78 Teraz sporo walki w środku pola.
76 Piłki bez adresata tak można określić dośrodkowania piłkarzy Górnika. Spora niedokładność.
76 Matuszek złym podaniem napędził kontrę Stali. Nie wygląda to za dobrze.. Kolejna szansa gości i na posterunku Kuchta.
74 Stal przed dogodną sytuacją. Broni Kuchta.
71 Na zmianę zdecydował się także trener Stali.
70 Zmiany w ekipie Górnika. Na boisku meldują się Urynowicz oraz Grendel.
70 Zabrzanie próbują strzelić gola, ale brakuje konkretów.
67 Arbiter rozdaje żółte kartoniki. Obejrzeli je Matuszek oraz Buczek
65 Zaostrzyła nam się gra. Arbiter gwiżdże i gwiżdże..
64 Zmiana w Stali.
64 Znów Cerimagić, ale tym razem zablokowany.
62 Zbyt wysoka piłka Cerimagicia do Skrzypczaka, łapie bramkarz.
62 Stal oddaje piłkę Górnikowi. Akcje trzeba konstruować na nowo.
61 Na murawie zwija się z bólu Cholewiak. Będzie zmiana.
60 Mocna piłka Gergela do środka pola, ale nikt nie zdążył zamknąć akcji
59 Rzut rożny dla Górnika i przy piłce tradycyjne Plizga. Dośrodkowanie na dłuższy słupek, a tam najwyżej skacze Danch, ale trafia w boczną siatkę..
57 Żółta kartka dla Kopacza.
56 Danch przesunięty do obrony. Przy piłce stara się być Cerimagić.
55 Zmiana Cerimagić za Szeweluchina.
54 Rzut rożny dla Górnika. Do piłki podszedł Plizga. Posłał piłkę do Szeweluchina, a ten strzałem głową trafił prosto w ręce bramkarza.
53 Teraz dobrze próbował Gergel do Skrzypczaka, ale zorientowali się obrońcy Stali.
53 "Trójkolorowi" próbują uspokoić grę. Starając się rozgrywać krótkimi podaniami piłkę
51 Z sektora gości pojawiają się sporadyczne petardy hukowe.
49 Rozpędzona Stal, teraz świetna interwencja Kuchty.
48 Ullllllllllllllllllllllaaaaalllaaaaaaa. Mamy wyrównanie. Fantastycznym strzałem bezpośrednio z wolnego popisał się Żubrowski
47 Rzut wolny dla Stali z okolic 30 m.
46 Druga połowa rozpoczęta. Do boju Górnicy!!
Na murawie już piłkarze obu drużyn. Rozgrywka w "dziadka" zakończona.
Wracamy po reklamach do rozgrywki "dziadka". W środku Cerimagić i młody Pawłowski. Nasz młody napastnik trochę w nim pobiegał, przez dłuższy czas nie mógł wyjść.
Rezerwowi grają w "dziadka". Przed momentem ze środka wyszedł Kasprzik, by następnie znów do niego wejść.. wszystko za sprawą Grendela, który dobrze popracował w odbiorze.
Solidna pierwsza połowa w wykonaniu "Trójkolorowych". Stal praktycznie nie zagroziła bramce Kuchty. Przewagę udokumentował Kopacz. Czekamy na kolejne 45 minut.
45+1 Koniec pierwszej połowy.
45 Zbliżamy się do końca pierwszej połowy. Górnicy starają się zamknąć Stal na własnej połowie.
43 Stal próbowała swoich sił z kontrataku, dośrodkowanie z prawej flanki, ale znakomicie ustawiony Danch.
42 Na trybunach zabawa. Kibice domagają się jeszcze jednego gola.
40 Opis gola. Dobrze wykonany rzut rożny Górnika, tam świetnie przepuszczona piłka do Kopacza, a ten umieścił piłkę w bramce.
38 Szybko chcą odpowiedzieć piłkarze Stali, ale piłka niedoszła do ich napastnika.
37 GOOOOOOOOOOOOOOOL KOOOOOOPACZ
36 A na trybunach kibice śpiewają: "Nie pamiętam, bo nie mogę"
35 Obie drużyny starają się szybko wznawiać grę, ale mało z tego wychodzi.
34 Danch próbował zagrać do Plizgi, ale za mocno i wznowi bramkarz.
32 Zabrzanie próbują zaskoczyć bramkarza, ale ten często piąstkuje piłkę.
31 Strzał Kurzawy bramkarz skierował piłkę nad poprzeczką.
32 "Naprzód piłkarze!" - dopinguje Torcida
31 Rajd Nowaka w środku pola zakończony na pierwszym obrońcy.
30 Skrzypczak chciał wykorzystać podanie obrońcy Stali do bramkarza, ale faulował golkipera gości.
29 Szybko wykonany rzut rożny. Dobrze do piłki zbierał się Kopacz, ale został zablokowany.
29 Strzał Nowaka zza pola karnego. Piłkę za bramkę paruje bramkarz Stali.
27 Jako, że na murawie nuda. Dziś "Leon" zamierza wręczyć liliputa. Kilka razy podkreślał, że to mały okaz. "Jaka forma taki kogut!"
25 Sporo spalonych dziś gwiżdże arbiter
24 Strzał Plizgi wyyyyysoko nad bramką.
24 Marciniec faulował Dancha w okolicach 30 metrów.
22 Na murawie typowa I liga. Walka, walka, walka
21 Górnik próbuje konstruować swoje akcje, ale nic z tego nie wychodzi. Kończą się one pod bramką przyjezdnych.
20 Na trybunach dziś 10 625 w tym 205 gości.
18 Na boisku wieje nudą. Za to znakomicie bawią się kibice obu drużyn.
15 Dobrze zapowiadał się kontratak Górnika. Jednak Gergel zbyt płasko dośrodkował i piłę wybili defensorzy Stali
14 Gergel dwukrotnie dośrodkowywał i za każdym razem czujnie bramkarz. Najpierw piąstkował, a następnie złapał piłkę.
13 "Górnicy" starają się zdominować przyjezdnych. I na razie im się to udaje.
11 Danch do Gergela, ten pobiegł z "futbolówką" i dośrodkował do środka pola. Tam niepewna interwencja defensorów Stali.
8 Stały fragment gry. Dośrodkowanie Plizgi do Matuszka, ale poradzili sobie z tym obrońcy Stali.
6 Próba dośrodkowania przez Skrzypczaka, ale nie było to dobre wykonanie.
3 Słabe wykonanie stałego fragmentu gry przez Stal. Piłka zatrzymała się na Kurzawie.
2 Pierwsza interwencja bramkarza Stali. Skuteczna.
1' Rozpoczynamy!!
20:30 Piłkarze już na murawie. Za moment startujemy!!
20:24 Na trybunach są już kibice Stali Mielec
20:12 Kibice powoli wpuszczani są na trybuny. Problem dotyczy wejść od ul. Damrota.
20:08 Na trybunach pustki. Kolejne problemy z wejściem..
19:58 Piłkarze Stali, a także sędziowie rozgrzewają się już od dłuższego czasu.
19:57 Na rozgrzewkę wybiegli piłkarze Górnika. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
19:42 Ciekawostka: Andrzej Iwan tak dawno nie komentował meczu Górnika, że zgubił się na obiekcie. Na szczęście został już pokierowany do kabin komentatorskich.
19:35 Górnik: Kuchta – Matuszek, Kopacz, Szeweluchin, Kurzawa – Gergel, Przybylski, Danch, Nowak, Plizga – Skrzypczak

Stal: Libera – Sulewski, Zalepa, Kiercz, Getinger – Żubrowski, Marniec – Szczepański, Prejs, Cholewiak – Sobczak.
Dla Marcina Brosza będzie to debiut przed zabrzańską publicznością, oczywiście w roli trenera. Miejmy nadzieje, że będzie co wspominać :)
Na kogo zwrócimy uwagę w dzisiejszym meczu? Szymon Sobczak. Jeszcze nie tak dawno był zawodnikiem Górnika, ale miał problem załapać się choćby na ławkę rezerwowych, dlatego bardzo często przebywał na wypożyczeniach. Dobrze wiedzie mu się w tegorocznej edycji Pucharu Polski, gdzie dla Stali strzelił już trzy gole.
Kiedyś szykowalibyśmy się do ligowego klasyku. Dziś oba kluby są już w innym miejscu. Pewnie dałyby wiele, aby powrócić do tamtych lat. Rzeczywistość jest jednak inna.. Górnik po raz kolejny spadł z Ekstraklasy, natomiast Stal po 19 latach przerwy wróciła na zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej.
To już dziś! Górnik inauguruje sezon w Zabrzu. Rywalem "Trójkolorowych" będzie Stal Mielec.