Lech – Górnik kibicowsko: Dobra zabawa pomimo złej pogody i fatalnej postawy piłkarzy

g.rajda  -  3 grudnia 2014 07:56
0
1382

IMG_9248

Na niedzielny pojedynek Górnika z Lechem Torcida wyruszyła około godziny 8. Większość osób jako środek transportu wybrało auta, na trasie widocznych było 5 autokarów z kibicami Górnika. Podróż przebiegła bez problemów, na miejsce dotarliśmy w miarę na czas chociaż jak zwykle policja zafundowała nam wycieczkę obwodnicami i autostrada dookoła Poznania.

Wejście na sektor gości w Poznaniu jak zwykle przebiegło bardzo sprawnie i szybko, wszyscy znaleźli się na stadionie przed rozpoczęciem spotkania. Ostatecznie liczba wyjazdowiczów wyniosła 508 osób, razem z nami byli kibice „GieKSy” (16 osób) oraz gościnnie ekipa Banika Ostrava w 16 i Schalke w 9 osób. Dzięki z wsparcie! Liczbę wyjazdowiczów należy uznać za dobrą, chociaż po cichu każdy liczył na więcej. Oczywiście wiadomo, że wielu osobom nie odpowiadała pogoda, pora lub po prostu woleli obejrzeć mecz w TV, ale jeżdżą Ci najwytrwalsi i to im należy podziękować i pogratulować.

IMG_9528

Od pierwszych minut prezentowaliśmy bardzo głośny i fanatyczny doping. Naszej mocy nie podłamała żadna ze straconych bramek, chociaż po tej trzeciej oczywistym stało się, że porażka jest nieunikniona. Jak zwykle najlepiej wypadliśmy śpiewając: „My jesteśmy chłopcy z Zabrza”, „Tańczymy labada” oraz „To my chłopcy z Górnika” i to właśnie te przyśpiewki powoli stają się naszymi wizytówkami na wyjazdach. Na płotach wywiesiliśmy sporo flag: „Szacunek się należy”, „Będziemy z Tobą aż do śmierci”, „1948”, „GKS Katowice”, „XXX Torcida”, „Sektor 13”, „Ekipa Szyderczy Palec”, „Supporters”, „99 Torcida” oraz „We’ll never surrender”.

IMG_9555

Co do dopingu i liczby gospodarzy nie będziemy ich oceniać, wiadomo jak są oni słyszalni z poziomu sektora gości.

IMG_9348

Po spotkaniu szybko zostaliśmy wypuszczeni do autokarów i aut, droga powrotna także przebiegła bez problemów, warto wspomnieć, że na jednym z postojów kibice Banika oraz kilku chłopków z Torcidy, którzy podróżowali z nimi odpalili piro i pomimo sporego mrozu bawili się na parkingu bez koszulek przy świetle rac. W Zabrzu zameldowaliśmy się około 1:00 w poniedziałek.

Kolejny wyjazd zaliczony, martwi tylko słaba gra piłkarzy. Miejmy nadzieję, że lepiej będzie podczas piątkowego spotkania w Zabrzu gdzie Górnik podejmie Legię Warszawa (poczatek o 20:30). Przypominamy także o zapisach na ostatni w tym roku wyjazd, Torcida uda się do Białegostoku, gdzie niedawno został oddany do użytku nowy obiekt. Sektor jest tam spory, a my chcemy go zapełnić jak najlepiej. Zapisy do 10.12 w sklepiku i Galerii, cena to 120 złotych. Górnik to MY!

Doping:
[youtube id=”J-AK1jdS-p8″]

Galeria:
GALERIA ZE SPOTKANIA, FOT. EWA DOLIBÓG

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments