Kto i kiedy dokończy budowę stadionu Górnika Zabrze?

Milo  -  11 maja 2014 15:28
0
1943

stadion03_lipiec_2013

Przetargowa ofensywa spółki Stadion w Zabrzu trwa. Ogłoszone jako pierwsze przetargi na budowę poszycia dachu i wykonanie hydrofobizacji już zostały zakończone. Wpłynęły oferty i właśnie trwa ich wybór. Kolejne dwa przetargi są już w toku, a w najbliższych dniach zostaną ogłoszone następne – informuje „Dziennik Zachodni”.

Przetarg na hydrofobizację trybun nie powinien rodzić kłopotów. Wpłynęło sześć ofert, jest więc w czym wybierać. Bardziej skomplikowana jest sytuacja w przypadku zadaszenie. Tu wpłynęła bowiem tylko jedna oferta. Co gorsza, droższa o ponad 1 milion złotych, niż przewidywania inwestora. – Komisja przetargowa analizuje teraz ofertę i na podstawie tej analizy zapadnie decyzja o tym, czy zostanie ona mimo wszystko przyjęta. W tej chwili taka decyzja jeszcze nie zapadła – wyjaśnia Tadeusz Dębicki, prezes spółki Stadion w Zabrzu. Lepiej wygląda za to kwestia drugiego zakończonego już przetargu – na hydrofobizację trybun. Tu wpłynęło sześć ofert.- Jesteśmy na etapie analizy propozycji. Jedną z nich prawdopodobnie wybierzemy – wyjaśnia Dębicki.

Przyszły wykonawca hydrofobizacji, czyli zabezpieczenia betonowej konstrukcji trybun przed wodą, będzie miał miesiąc od podpisania umowy na wykonanie zadania. W przypadku zadaszenia mają to być 3 miesiące. Jeszcze przed weekendem majowym ogłoszone zostały dwa inne przetargi, które powinny zakończyć się w czerwcu. Pierwszy dotyczy budowy instalacji centralnego ogrzewania. Tu przyszły wykonawca będzie mieć 3 miesiące na uporanie się z powierzonymi pracami. Drugi z toczących się przetargów dotyczy budowy instalacji elektrycznej. Czas dla przyszłego wykonawcy nie może przekroczyć 4 miesięcy od podpisania umowy. W najbliższych dniach spodziewać się możemy kolejnych ogłoszeń ze strony inwestora. W kolejce do przetargów są takie zadania, jak: dokończenie prac budowlanych (polegające głównie na budowie ścian działowych w pomieszczeniach wewnątrz stadionu) czy wykonanie wentylacji obiektu przy Roosevelta 81. Nowy stadion Górnika Zabrze miał być gotowy wiosną 2013 roku. Później, po problemach Polimeksu-Mostostal, termin ten zmieniono na listopad. Jednak i tej daty nie udało się dotrzymać, a miasto wypowiedziało umowę wykonawcy pod koniec 2013 roku. Od tej pory czekamy na wznowienie budowy.

Spółka Stadion w Zabrzu ostatnio utrzymywała, że wciąż realne jest aby Górnik zagrał mecz na nowej arenie jesienią 2014. Sytuacja z przetargiem na zadaszenie coś zmieniła? – Trudno mówić, żeby sytuacja nam się skomplikowała. Jeszcze nie podjęliśmy decyzji i trudno przewidzieć jak przebiegać będą kolejne przetargi. Ja jednak wciąż utrzymuję, że realne jest dokończenie tego etapu do jesieni. To będzie trudne, ale możliwe – mówi Tadeusz Dębicki, prezes spółki Stadion w Zabrzu.

Źródło: Dziennik Zachodni
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments