Konferencja trenerów: „Gratulacje dla piłkarzy za serce, zdrowie i ogromną ambicję”

Milo  -  1 marca 2014 18:17
0
980

konferencja_gornik_korona_1314
Nie możemy sobie pozwolić na grę 1 na 1 kiedy mamy rzut rożny. To było decydujące dla dalszego przebiegu gry – skomentował czerwoną kartkę Macieja Mańki trener Górnika Zabrze Ryszard Wieczorek.

José Rojo Martín (korona Kielce): – Mieliśmy dzisiaj przeciwko sobie bardzo mocny i szybki zespół, który był dobrze kierowany. Jeśli chodzi o sytuacje do strzelenia goli, to należało nam się zwycięstwo. Więcej mieliśmy ich podczas gry w przewadze. Jestem jednak zadowolony, bo Górnik miał dokładnie dwie sytuacje na gola.

Ryszard Wieczorek (trener Górnika): – Mieliśmy pomysł na tę potyczkę. Wiedziałem, że Korona będzie grała defensywnie. Wiele akcji próbowaliśmy od boku. Przy tak skomasowanej obronie trudno było o precyzję. W przerwie próbowałem uspokoić chłopaków, aby nie wrzucać jak najszybciej piłki w pole karne, bo to była woda na młyn obrońców Korony. Kiedy zaczęło się dobrze dziać, mieliśmy stałe fragmenty, przytrafił się błąd taktyczny. Nie możemy sobie pozwolić na grę 1 na 1 kiedy mamy rzut rożny. To było decydujące dla dalszego przebiegu gry. Byłem przekonany, że im dalej w mecz, tym sytuacji będziemy mieli więcej. Gra w dziesiątkę musiała zmienić nasze zapędy. Trzeba było się cofnąć. Siłą rzeczy przeciwnik przejął inicjatywę. Muszę pogratulować chłopakom za serce, za zdrowie i ogromną ambicję. Patrząc na te wydarzenie z 60 którejś minuty, to może będzie dla nas punkt zwrotny. Miejmy nadzieje, że kiedy wrócą do nas kluczowi zawodnicy, to zwycięstwa się pojawią. Zdaję sobie sprawę z frustracji i krytyki krytyki, ale niekiedy ciężko jest więcej wymagać od niektórych chłopaków, a oni i tak momentami wznoszą się na wyżyny.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Ewa Dolibóg/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments