KOMUNIKAT ZARZĄDU SOCIOS PO SPOTKANIU W KLUBIE

g.rajda  -  21 stycznia 2016 16:21
0
861

socios

W dniu wczorajszym przedstawiciele stowarzyszenia Socios Górnik spotkali się z przedstawicielami Górnika Zabrze. Tematem spotkania była organizacja dnia meczowego na nowych trybunach, kwestie biletów, sytuacji finansowej oraz współpracy pomiędzy stowarzyszeniem a klubem. Na podstawie informacji uzyskanych podczas tego spotkania, zarząd stowarzyszenia Socios Górnik przygotował krótki komunikat z dość istotnymi informacjami, szczególnie dla kibiców Górnika Zabrze.

KOMUNIKAT ZARZĄDU SOCIOS PO SPOTKANIU W KLUBIE

W dniu 20 stycznia, przedstawiciele stowarzyszenia Socios Górnik spotkali się z przedstawicielami Górnika Zabrze. Tematem spotkania były kwestie dotyczące organizacji dnia meczowego w czasie zbliżającej się rundy wiosennej, sytuacja finansowa klubu, czy kwestie współpracy stowarzyszenia przy promocji meczów w rundzie wiosennej. Rozmowa miała charakter bardzo otwarty i na większość pytań otrzymaliśmy satysfakcjonującą odpowiedź. Oto co nam udało się dowiedzieć:

Kwestie biletów i organizacji dnia meczowego:
– sprzedaż biletów na mecz z Ruchem rozpocznie się 1 lutego;
– sprzedaż będzie prowadzona za pośrednictwem nowego systemu sprzedaży biletów. System internetowy będzie prostszy w obsłudze niż dotychczasowy i będzie w dużej mierze przypominał system znany kibicom z innych stadionów np. Korony, Jagiellonii, Podbeskidzia;
– ceny biletów na zbliżającą się mecze rundy wiosennej zostaną podane w ciągu najbliższych dni. Ceny jednak będą porównywalne z cenami biletów, sprzedawanymi poza promocjami, na mecze rozgrywane jesienią, a także z cenami biletów na innych, podobnych standardem obiektach w Polsce;
– planowane są bilety w niższej cenie dla osób, znajdujących się w określonych przez klub przedziałach wiekowych;
– wszystkie dotychczasowe Karty Kibica tracą ważność (w związku z nowelizacją Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych oraz wprowadzeniem nowego systemu sprzedaży biletów na mecze Górnika Zabrze). Od derbowego meczu z Ruchem Chorzów, Karta Kibica nie będzie elementem obowiązkowym. Do zakupienia biletu wystarczy dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL. Klub zachęca jednak kibiców do wyrabiania nowych lojalnościowych kart Górnika Zabrze, dzięki którym wejście na obiekt będzie sprawniejsze, a kibic będzie mógł czerpać dodatkowe korzyści z programu lojalnościowego (m.in zniżki w wielu punktach będących w programie). O szczegółach klub wkrótce poinformuje.
– począwszy od meczu z Ruchem Chorzów z użytku dla kibiców zostanie wyłączona trybuna zachodnia;
– w najbliższych dniach zostaną przeprowadzone przez klub symulacje, mające maksymalnie usprawnić wchodzenie na mecz kibiców i ich obsługę na samym obiekcie;
– według informacji otrzymanych przez pracowników Górnika Zabrze od Spółki Stadion, trybuny zostaną oddane na mecz z Ruchem także z zapleczem gastronomiczno-sanitarnym.
Zgodnie z wyliczeniem Stowarzyszenia karnetowicze w rundzie jesiennej zapłacili o 10 złotych więcej za możliwość oglądania meczów Górnika w Zabrzu, niż osoby, kupujące na każdy mecz bilet z osobna. Ponadto karnetowicze nie byli objęci żadnymi, funkcjonującymi w czasie zeszłej rundy promocjami. Z informacji, które otrzymaliśmy od przedstawicieli Górnika Zabrze, klub planuje zrekompensować karnetowiczom różnicę w cenie oraz brak promocji, a także odpowiednio uhonorować.
Wszystkie konkretne informacje, dopełniające i uszczegółowiające kwestie podawane w części poświęconej biletom i organizacji dnia meczowego przez Stowarzyszenie, zostaną zakomunikowane przez klub już wkrótce.

Kwestie finansowe:
– w klubie ciągle prowadzona jest optymalizacja kosztów. Sytuacja finansowa klubu jest stabilna. Klub zachowuje płynność finansową i wszystko wskazuje na to, iż spełnia warunki licencyjne na przyszły sezon.

Kwestie współpracy Socios Górnik – Górnik Zabrze:
– Socios Górnik przedstawiło plan działań promocyjno-reklamowy, mający na celu zachęcanie kibiców Górnika Zabrze do przychodzenie na mecze, szczególnie na mecze z Lechią i Pogonią Szczecin. Projekt ten zostanie dopracowany wraz z klubem i wdrożony do realizacji.
– Socios Górnik przedstawiło i zaproponowało klubowi dołączenie do międzynarodowego projektu, realizowanego przez stowarzyszenie w połowie roku. Szczegóły w temacie tego wydarzenia podamy wkrótce na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.
– Socios poprosiło o wskazanie przez klub Górnik Zabrze, obszarów w jakich stowarzyszenie w najbliższym czasie mogłoby wesprzeć klub finansowo. Propozycje te zostaną nie długo przekazane stowarzyszeniu, a te podda je pod głosowanie na najbliższym Walnym Zgromadzeniu.

Razem dla Górnika
Zarząd Socios Górnik

Źródło: sociosgornik.org
Foto: sociosgornik.org

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments