Komisja Ligi odstąpiła od ukarania Sobolewskiego

Torcidos  -  18 lutego 2014 19:17
0
809

sobolewski_gornik_ruch_1314

Radosław Sobolewski może zagrać w sobotnim spotkaniu z Legią Warszawa. Kapitan Górnika Zabrze pojawił się dzisiaj na posiedzeniu Komisji Ligi w związku z boiskowym starciem z Dorde Cotrą (Zagłębie Lubin).

Komisja Ligi zajmowała się sprawą potencjalnego zdarzenia, które umknęło uwadze sędziego głównego podczas meczu Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze pomiędzy zawodnikami Dorde Cotrą i Radosławem Sobolewskim. Po zapoznaniu się z wyjaśnieniami złożonymi przez obu zawodników oraz zgromadzonym materiałem, Komisja postanowiła odstąpić od wszczynania postępowania w tej sprawie.

 Kontakt był przypadkowy, ze strony Radka nie było zamiaru uderzenia zawodnika Zagłębia – wyjaśnia sytuację z ligowego meczu w Lubinie Bartłomiej Laburda, klubowy prawnik Górnika, który pojawił się w Warszawie na posiedzeniu Komisji Ligi wspólnie z Sobolewskim.

Istotne znaczenie dla całej sprawy miało przesłane wcześniej do Komisji pismo piłkarza Zagłębia Lubin, który wyjaśnił w nim, że nie zgłasza żadnych pretensji do Radosława Sobolewskiego, zaś kontakt boiskowy z graczem Górnika był przypadkowy. Stanowisko pisemne Cotry oraz osobiste wyjaśnienia kapitana Górnika i materiał video zadecydowały o tym, że Komisja Ligi postanowiła odstąpić od wymierzenia kary.

Źródło: Roosevelta81.pl/gornikzabrze.pl
Foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments