Komendant Główny pisze do PZPN. Do końca sezonu mecze bez kibiców gości?

kesera  -  27 listopada 2013 20:11
0
885

kibice_pogon_gornik_1213
Komendant Główny Policji chce, aby mecze ekstraklasy do końca sezonu odbywały się bez udziału kibiców gości. Specjalne pismo w tej sprawie nadinspektor Marek Działoszyński skierował do prezesów Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz spółki Ekstraklasa SA – informuje TVN24.

„Od 19 lipca do 18 listopada br. w ramach rozgrywek ekstraklasy przeprowadzono 136 meczów, spośród których w związku z 73 przypadkami odnotowano naruszenie prawa z udziałem pseudokibiców” – napisał nadinspektor Marek Działoszyński do Prezesów PZPN oraz Zarządu Ekstraklasy SA.

Wysłanie pisma potwierdził portalowi tvn24.pl rzecznik policji inspektor Mariusz Sokołowski. Komendant Główny Policji zwraca szczególną uwagę na łamanie prawa na stadionach.

„W związku z 19 meczami odnotowano 60 przypadków użycia przez kibiców materiałów pirotechnicznych. Podczas meczu Zagłębie Lubin-Lech Poznań 4 sierpnia, lubińscy kibice odpalili „sektorówki”, łącznie 46 rac, natomiast kibice Lecha 38 rac. W dniu 4 października w trakcie meczu Śląsk Wrocław-Zagłębie Lubin, kibice odpalili ok. 60 rac i petard hukowych” – wylicza Działoszyński.

Szef policji podkreśla, że do łamania prawa z udziałem pseudokibiców dochodzi również poza stadionami. „Od rozpoczęcia bieżącej rundy jesiennej w związku z 16 meczami doszło do 57 incydentów w trakcie przejazdów kibiców piłkarskich. Przykładowo w dniu 20 września br. podczas przejazdu szczecińskich kibiców na mecz Lech Poznań-Pogoń Szczecin pociągiem specjalnym, na terenie województwa wielkopolskiego odnotowano incydenty polegające na podpaleniu i wyrzuceniu przez kibiców z wnętrza składu w sumie 36 petard hukowych” – pisze Działoszyński.

„Mając na uwadze pogarszający się poziom bezpieczeństwa w związku z przejazdami kibiców, między innymi na mecze T-Mobile Ekstraklasy w bieżącym sezonie piłki nożnej, zwracam się z prośbą o skorzystanie z uprawnień wynikających z wewnętrznych przepisów Związku, i rozważenie możliwości podjęcia uchwały w sprawie nakazu przeprowadzenia pozostałych meczów Ekstraklasy piłki nożnej do końca sezonu bez udziału kibiców drużyn przyjezdnych” – kończy swój list Komendant Główny Policji.

Źródło: TVN24
Foto: Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments