Kibicowskie podsumowanie kolejki: Sporo wyjazdów i dobra liczba Wisły w Warszawie

g.rajda  -  17 marca 2015 17:25
0
1625

IMG_8008.jpg

Najciekawszym kibicowsko spotkaniem tej kolejki był mecz w Warszawie, gdzie Legia podejmowała Wisłę Kraków. Do Stolicy przyjechało blisko 1 000 fanatyków Wisły. Dobre wyjazdy zaliczyli też kibice Śląska i Górnika Łęczna, pomimo tego, że nie zjawili się oni w komplecie na sektorach gości odpowiednio w Kielcach i Białymstoku. W ten weekend zabrakło niestety piro i opraw, ale nic straconego, za tydzień może odbije się nam to podwójnie? Teraz jednak zapraszamy do kibicowskiego podsumowania minionego weekendu!

Cracovia – Piast Gliwice
kibiców: 5 428
w tym gości: 120

piątek, 13 marca, godz. 18:00

W piątkowy wieczór na stadionie zasiadło ponad 5000 widzów. Gospodarze uformowali skromny młyn , na którym wywiesili kilkanaście flag . Przez cały mecz prowadzili przeciętny doping. Kibice „Pasów” są już myślami przy przyszłotygodniowych Derbach Krakowa, które rozegrane zostaną na stadionie Wisły.

kibice_cracovia_piast_1415

Kibice Piasta do Krakowa udali się jednym autokarem oraz kilkunastoma autami. Na miejscu zjawili się 20 minut przed meczem i o dziwo dość szybko weszli na obiekt. Przywieźli ze sobą 2 flagi, całe spotkanie prowadzili doping.

kibice2_cracovia_piast_1415

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk
kibiców: 5 284
w tym gości: 529

piątek, 13 marca, godz. 20:30

W sektorze gości pojawiło się 529 fanów, którzy dopingowali Biało-Zielonych. Lechici byli wspieranie przez zgodowiczów ze Słupska i Krakowa. Trasa w obie strony przebiegła im spokojnie, podobnie jak wejście na stadion, które pomimo tego, że do szybkich nie należało, to możliwe było dopisanie do listy. Goście na płocie wywiesili 10 flag i trans, warto dodać, że w dopingu wspierał ich Piotr Wiśniewski, piłkarz Lechii. Gospodarze nie zjawili się zbyt licznie na tym spotkaniu, w miarę dobrze wypełnili młyn i prowadzili doping całe spotkanie.

kibice_pogon_lechia_1415

Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała
kibiców: 3 000
w tym gości: 0

sobota, 14 marca, godz. 15:30

Relacja ze spotkania: LINK

Galeria z meczu z Podbeskidziem (Roosevelta81.pl): LINK
Galeria z meczu z Podbeskidziem (Torcida.eu): LINK

Doping:

[youtube id=”srj_12d4shk”]

plakat_gdansk

Jagiellonia Białystok – Górnik Łęczna
kibiców: 10 138
w tym gości: 161

sobota, 14 marca, godz. 15:30

Górnicy z Łęcznej stawili się w Białymstoku w liczbie 161 osób, mieli ze sobą 4 flagi. Całe spotkanie starali się prowadzić doping. Standardowo białostocka policja urządziła im kilka wymuszonych postojów, udziwnień, przeszukiwań itd.
Gospodarze wystawili solidny młyn, dobrze go oflagowali i prowadzili doping na dobrym poziomie przez całe spotkanie.

kibice_jagiellonia_leczna_1415

Zawisza Bydgoszcz – Lech Poznań
kibiców: 4 893
w tym gości: 0

sobota, 14 marca, godz, 18:00

Z wiadomych powodów kibice „Kolejorza” do Bydgoszczy nie pojechali.

Korona Kielce – Śląsk Wrocław
kibiców: 7 918
w tym gości: 462

niedziela, 15 marca, godz. 15:30

Po bardzo dobrej mobilizacji „na Legię” i utworzeniu dwupoziomowego młyna, Koroniarze mniej liczniej stawili się na tym spotkaniu, co jednak nie powinno dziwić, bo na ten mecz nie mobilizowali się oni zbyt szczególnie, a frekwencja na poziomie 8 tysięcy widzów jest ich średnim wynikiem sezonowym. Na meczu ze Śląskiem powstał standardowo młyn „jednopoziomowy” na którym zawisło sporo flag. Gospodarze prowadzili doping przez całe 90 minut.

kibice_korona_slask_1415

Na to spotkanie kibice Śląska otrzymali 700 wejściówek, jednak nie wykorzystali w pełni przyznanej im puli. Na sektorze gości zasiadły 462 osoby, w tym 18 fanów z Lublina. Przez całe spotkanie dopingowali swoich piłkarzy, nie zabrakło także obustronnych „pozdrowień”.

kibice2_korona_slask_1415

Legia Warszawa – Wisła Kraków
kibiców: 26 529
w tym gości: 993

niedziela, 15 marca, godz. 18:00

Wiślacy do Warszawy udali się pociągiem specjalnym, a ich liczba na sektorze gości wyniosła prawie 1000 osób, w tym delegacje zgodowiczów. Na płocie wywiesili 7 flag, w tym jedną debiutującą kibiców z Jaworzna. Całe spotkanie dopingowali swoich piłkarzy i starali się dopingować z dobrze dysponowana tego dnia „Żyletą”. Kibice Legii tego dnia licznie przybyli na stadion przy Łazienkowskiej, licznik widzów zatrzymał się na ponad 26 tysiącach widzów, co było najlepszym wynikiem tej kolejki! Kibicowsko hit kolejki trochę zawiódł, ale nie zawsze może być na tyle kolorowo na ile byśmy chcieli. Warto dodać, że Zarząd Legii przekaże ponad 53 tysiące złotych dla organizacji kombatanckich za pośrednictwem Muzeum Powstania Warszawskiego, jest to efekt „Charytatywnej Wiosny”.

kibice_legia_wisla_1415

GKS Bełchatów – Ruch Chorzów
kibiców: 3 218
w tym gości: 384

poniedziałek, 16 marca, godz. 18:00

„Niebiescy” do Bełchatowa udali się samochodami, wykorzystali wszystkie 384 wejściówki i tym samym zaliczyli komplet w sektorze gości. Kibice Ruchu przywieźli ze sobą 2 flagi, całe spotkanie prowadzili doping. Gospodarze wystawili dość skromny, ale standardowy dla nich młyn, także prowadzili doping całe spotkanie, a na płotach wywiesili 6 flag.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/12zawodnik.pl/gornikleczna.com/legionisci.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments