Kibicowskie podsumowanie kolejki. Najlepsza frekwencja od pół roku!

g.rajda  -  29 kwietnia 2014 22:30
0
2237

kibice4_pogon_gornik_1314

W miniony weekend w podróż wybrały się ekipy Zagłębia (do Wrocławia), Widzewa (do Kielc), Podbeskidzia (do Krakowa) oraz oczywiście zabrzańskiej Torcidy do odległego Szczecina. Na trybunach zdecydowanie wygrała oprawa Śląska Wrocław, która połączona ze świecami dymnymi dała niesamowity efekt. W relacji z Wrocławia przeczytacie także o niefrasobliwości i głupocie ochrony pod sektorami Zagłębia. Zapraszamy!

Cracovia Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała
widzów: 6 393
w tym gości: ok. 200
piątek, 25 kwietnia godz. 18:00

Oficjalna liczba wyjazdowiczów z Bielska-Białej nie jest znana, wiadomo jednak, że pomimo zawieszenia działalności Stowarzyszenia Kibiców jeżdżą oni coraz większymi grupami. Fani na sektorach gości to zawsze dodatkowy plus dla meczu, klub w tym przypadku robi swoje organizując wyjazdy i nie ustalając wysokich cen. Z tego, co można zauważyć na zdjęciu, bielszczanie przywieźli ze sobą kilka flag.

kibice_cracovia_podbeskidzie_1314Podbeskidzie w Krakowie – fot.GO/ tylkocracovia.pl

Cracovia standardowo wypełniła dość dobrze młyn prowadząc doping całe spotkanie. Z ich strony na większe liczby można jednak liczyć tylko w przypadku derbów z Wisłą lub meczów kategorii TOP.

kibice2_cracovia_podbeskidzie-1314Młyn gospodarzy – fot.GO/ tylkocracovia.pl

Lech Poznań – Wisła Kraków
widzów: 19 015
w tym gości: 0

piątek, 25 kwietnia godz. 20:30

Kibice Lecha Poznań w piątek przed meczem Kolejorza z Wisłą Kraków przeprowadzili zbiórkę snickersów pod hasłem „Piotrek – zjedz snickersa, bo gwiazdorzysz”. Akcja jest odpowiedzią kibiców na zamknięcie przez wojewodę „Kotła” za wydarzenia z ostatniego meczu (oprawa „Lech znów odpali”). Słodycze zostaną przekazane domom dziecka w Poznaniu i Studzieńcu, a zdjęcia zebranych łakoci zostaną wysłane do Wojewody Wielkopolskiego.

kibice_lech_wisla_1314

Pomimo zamkniętego „Kotła” fani „Kolejorza” i tak prowadzili doping i wywiesili flagi.

kibice2_lech_wisla_1314Trybuny podczas spotkania – fot. kkslech.com

Na meczu nie pojawili się kibice z Krakowa – ich konflikt z klubem pogłębia się i raczej nie zanosi się na szybkie rozwiązanie.

Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin
widzów: 11 156
w tym gości: 1 000

sobota, 26 kwietnia godz. 15:30

Jak na derby przystało po obu stronach widoczna była mobilizacja.  Gospodarze zaprezentowali bardzo ciekawą podwieszaną oprawę. Kibice z Wrocławia może i frekwencją nie powalili, ale nadrobili to dopingiem i oprawą. Hasło z oprawy to „Pod niebiosa wysławiamy nasz Śląsk Wrocław ukochany!”. Po obu stronach anioły, a pośrodku herb dały naprawdę ciekawy efekt. Całość dopełniły świece dymne.

kibice_slask_zaglebie_1314Oprawa Śląska – fot. globalultras.com

Video z oprawy gospodarzy:
[youtube id=”_UUQVXGr85c” ]

Kibice Zagłębie na spotkanie derbowe otrzymali jedynie 1 000 biletów, bez możliwości powiększenia puli. W sektorze gości również nie zabrakło dymu, powiewały także flagi. Zagłębie odpalało race, świece dymne, stroboskopy. Kilka osób zostało zawiniętych za próbę wniesienia piro. Ciekawą i bardzo niebezpieczną sytuację możemy zaobserwować w poniższym filmiku (około 1:30), do stojącego na płocie z racą fana Zagłębia podszedł ochroniarz i psiknął w niego gazem pieprzowym, który jak łatwo zgadnąć jest łatwopalny. Duży płomień buchnął w kibica prawdopodobnie go raniąc.

Oprawa kibiców gości:
[youtube id=”Iw8_ywFbnO0″]

kibice2_slask_zaglebie_1314Zagłębie na Derbach – fot. stadionowioprawcy.net

Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice
widzów: 4 062
w tym gości: 0

sobota, 26 kwietnia godz. 18:00

Z powodu remontu stadionu w Białymstoku kibiców Piasta nie zobaczyliśmy. Przed tym spotkaniem od „Jagi” wymagaliśmy więcej jeśli chodzi o frekwencję. Ostatecznie horror z „happy endem” na boisku z trybun widziało 4 000 widzów.

kibice_Jagiellonia_piast-1314Fani Jagi podczas meczu z Piastem – fot. Michał Kardasz / jagiellonia.net

Legia Warszawa – Zawisza Bydgoszcz
widzów: 14 009
w tym gości: 0 – protest

sobota 26 kwietnia godz. 20:30

Z wiadomych powodów nie zobaczyliśmy kibiców Zawiszy. Legia tego dnia bez oprawy, cały mecz prowadziła głośny doping, „Żyleta” wypełniona do ostatniego miejsca. Piłkarze dali dużo powodów o radości, choć frekwencja nie zachwyca, gdyby to Górnik miał realną szansę na mistrza i taki stadion to ilość widzów na tym poziomie byłaby raczej śmieszna…

kibice_legia_zawisza_1314„Żyleta” podczas meczu – fot. Mishka / legionisci.com

Doping Legionistów:
[youtube id=”davrZqshZuc”]

Korona Kielce – Widzew Łódź
kibiców: 6 369
w tym gości: 710
niedziela, 27 kwietnia godz. 15:30

Na to spotkanie fani Widzewa otrzymali 710 wejściówek, które rozeszły się w tempie ekspresowym. Widzewiacy w podróż udali się autokarami i samochodami, pod stadionem stawiają się odpowiednio wcześnie (wiadomo, że policja nie ułatwia wejścia na stadion w Kielcach). Przy wejściu czekało na nich miłe zdziwienie – zamiast standardowo otwartych 2 kołowrotków, „przywitał” ich widok aż 4! bramofurt przez co wejście było bardzo sprawne. Goście na sektorze wywiesili 12 flag i 1 transparent (dla zmarłego Damiana).

kibice_korona_widzew_1314Widzew w Kielcach – fot. marbus/widzewtomy.net

W pierwszej połowie wokalnie rządził Widzew zasługą czego były 2 strzelone gole i brak wokalnego oporu ze strony „Scyzorów” (intonowali oni tylko „Piłka nożna dla kibiców” co jest wynikiem walki z zarządem). W drugiej połowie miejscowi ruszyli z dopingiem, który był zdecydowanie głośniejszy niż ten słyszany z „klatki”. Patrzą na sektor przyjezdnych można było odnieść wrażenie, że Widzew wysoko wygrał, zapewniając sobie co najmniej mistrzostwo Polski. Śpiewy w „klatce” nie milkły nawet po 30 minutach od końcowego gwizdka.

Ruch Chorzów – Lechia Gdańsk
kibiców: 6 500
w tym gości: 0 – zakaz
niedziela, 27 kwietnia godz. 20:30

Lechia nie pojawiła się w Chorzowie z powodu zakazu wyjazdowego. Ruch z dopingiem na swoim tradycyjnym poziomie, wywieszają sporo flag, nie prezentują opraw. Mecz pod względem kibicowskim z pewnością nie zostanie zapamiętany.

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze
kibiców: 9 300
w tym gości: 134
poniedziałek, 28 kwietnia godz. 18:00

kibice2_pogon_gornik_1314

Torcida w Szczecinie stawiła się w 134 głowy, w tym 2 z GKS-u Katowice, 1 z Wisłoki Dębica, 2 z Schalke 04 z grupy Hugos. W tą podróż najwierniejsi fani Górnika udali się już o 4 rano z Dworca PKP w Zabrzu. Na miejscu jak zwykle POlicja musiała dodać swoje 3 grosze. Rozdawała sporo mandatów, prowokowała, zagazowała i skatowała kilka osób w pociągu. Ale to niestety standard w Szczecinie.
Na sektorze wywieszone zostały 3 flagi:
– Będziemy z Tobą aż do śmierci
– 1948
– KS Górnik
oraz transparent poświęcony papieżowi: „Święty Jan Paweł II”. Co ciekawe podczas prezentacji transparentu kibice „Portowców” bili nam brawo.
Na sektorze Górnika zawisła także flaga Schalke 04 (Grupa Hugos).
Więcej zdjęć ze Szczecina: Galeria torcida.eu

kibice3_pogon_gornik_1314

Pogoń na początku spotkania zaprezentowała przyjemną dla oka oprawę ze sreberek w barwach klubu i napisem „Pogoń”. Tym razem gospodarzom nie udało się przekroczyć bariery 10 tysięcy widzów na trybunach, spory wpływ na to miała jednak pora rozgrywania spotkania.

kibice5_pogon_gornik_1314Oprawa Pogoni – fot. pogononline.pl

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Ewa/Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments