Kibicowska zapowiedź sezonu 2016/17. Za Górnikiem przemierzymy niemal 5000 km!

Slazier  -  27 lipca 2016 12:03
0
1834

gornik_ruch_kibice_oprawa2

Zespoły znajdujące się na zapleczu Ekstraklasy swoje zmagania rozpoczną 29 lipca. W ich gronie znalazł się również Górnik Zabrze. Przed startem rozgrywek chcemy przybliżyć Wam kibicowskie sylwetki naszych rywali.

Bytovia Bytów

Bytovia_Bytów_KibiceFot. drutexbytovia.pl

Zorganizowany ruch kibicowski na Bytovii pojawił się na początku XXI wieku. Fani z Bytowa sympatyzowali z Lechią Gdańsk, byli jednym z jej fan-clubów. Po czasie stosunki te uległy pogorszeniu i obecnie „Czarne Wilki” trzymają się z Czarnymi Słupsk oraz Jantarem Ustka.

Mecze z Górnikiem

W Zabrzu: 17 września
W Bytowie: 15 kwietnia
Odległość: 561 km

Chojniczanka Chojnice

Chojniczanka_Chojnice_KibiceFot. mkschojniczanka.pl

Chojniczanka działa na meczach swojej drużyny, a także jest jednym z fan-clubów Lechii Gdańsk. Fanatycy z Grodu Tura mają zgodę z Gryfem Słupsk, KP Starogard Gdański, Wierzycą Pelpin oraz Moto-Jelczem Oława. Chojniczanka ma także dobre stosunki z innymi ekipami sympatyzującymi ze Śląskiem Wrocław. FzGT najbardziej nie lubią Arki Gdynia.

Mecze z Górnikiem

W Zabrzu: 6 maja
W Chojnicach: 8 października
Odległość: 513 km

Chrobry Głogów

Chrobry_Głogów_KibiceFot. Przemowalczak.pl

Chrobry ma zgodę ze Stilonem Gorzów Wielkopolski, a także układ z Unią Leszno. Fani z Głogowa potrafią się zmobilizować na mecze derbowe, czy to u siebie, czy na wyjeździe. Chrobry nie lubi się z Zagłębiem Lubin, Miedzią Legnica, Falubazem i Śląskiem Wrocław. Warto zaznaczyć, że najlepszy wyjazd fani z Głogowa zaliczyli w 2014 roku, kiedy to wybrali się do Lubina w 1100 głów.

Mecze z Górnikiem
W Zabrzu: 1 października
Na wyjeździe: 29 kwietnia
Odległość: 283 km

GKS Katowice

GKS_Katowice_KibiceFot. Gieksa.pl

Kibiców tej drużyny nie trzeba bliżej przedstawiać. Zgoda z GieKSą łączy Nas od 1 sierpnia 2009 r. „Trójkolorowi” z Bukowej licznie wspierają Torcidę zarówno na wyjazdach, jak i meczach u siebie. GKS ma również wieloletnią zgodę z Banikiem Ostrava, a także układ z JKS-em Jarosław. Do grona największych „kos” Katowiczan z pewnością można zaliczyć Ruch Chorzów, Zagłębie Sosnowiec oraz GKS Tychy. GieKSa dobrze jeździ na wyjazdy, a ich młyn (Blaszok) jest znany w całej Polsce. W tym sezonie czekają nas dwa „Śląskie Klasyki”, które z pewnością przyciągną na trybuny rzesze kibiców zaprzyjaźnionych drużyn.

Mecze z Górnikiem
W Zabrzu: 22 października
W Katowicach: 17 maja
Odległość: 22 km

GKS Tychy

GKS_TYCHY_KibiceFot. gkstychy.info

Klub z Tychów to jeden z ciekawszych rywali w I Lidze. GKS łączy zgoda z Cracovią, Sandecją Nowy Sącz, Zawiszą Bydgoszcz, ŁKS-em Łódź oraz Górnikiem Wałbrzych. Przed laty kibice z tego miasta sympatyzowali również  Górnikiem. Tyszanie przyzwoicie prezentują się na wyjazdach, potrafią zmobilizować się na ciekawsze mecze, a także często wspierają swoich zgodowiczów. Na swoim nowym stadionie imponowali frekwencją podczas meczów w II lidze. Ich kosy GKS to przede wszystkim Ruch Chorzów i GKS Katowice.

Mecze z Górnikiem
W Zabrzu: 4 marca
W Tychach: 13 sierpnia
Odległość: 51 km

Górnik Zabrze

oprawa_kibice_Gornik_Pogon_1516

Torcida to marka znana w całej Polsce oraz poza jej granicami. Spiker przed każdym meczem Górnika słusznie przypomina, kto jest 12 zawodnikiem drużyny z Zabrza. Kibice są z klubem na dobre i na złe, pomimo sportowych i organizacyjnych trudności. W zeszłym sezonie po raz kolejny w przeciągu kilku lat, przyszło nam przełknąć gorzką pigułkę, jaką był spadek naszej ukochanej drużyny. Miejmy nadzieję, że degradacja tylko i wyłącznie nas wzmocni, że będziemy godnie reprezentować nasz klub zarówno na meczach wyjazdowych, jak i u siebie. Po raz kolejny mamy okazję pokazać całej Polsce, że stać nas naprawdę na wiele, że należymy do kibicowskiego topu. Tylko razem osiągniemy upragniony cel, jakim jest awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Tego sobie i wszystkim kibicom Górnika życzymy.

Miedź Legnica

Miedź_Legnica_KibiceFot. miedzlegnica.eu

Klub z Legnicy łączy zgoda ze Śląskiem Wrocław i w związku z tym ich głównym przeciwnikiem jest Zagłębie Lubin. Poza tym, Miedź nie ma dobrych stosunków z Chrobrym Głogów oraz Górnikiem Wałbrzych. Legniczanie na wyjazdy jeżdżą w różnych liczbach, jednak lepiej potrafią się zmobilizować na mecze derbowe.

Mecze z Górnikiem
W Zabrzu: 19 listopada
Na wyjeździe: 29 lipca
Odległość: 232 km

MKS Kluczbork

MKS_Kluczbork_KibiceFot. mkskluczbork.pl

Fani z Kluczborka na każdym meczu wystawiają młyn i starają się jeździć za swoją drużyną. Warto wspomnieć, że sektor gości w Kluczborku jest uważany za jeden z najlepszych w naszym kraju. Wcale nie chodzi tutaj o komfort czy pojemność, lecz o podejście do kibiców drużyny przyjezdnej. Oprócz sprawnego wpuszczania, często zdarza się, że goście otrzymują darmową bułkę oraz herbatę. Nie ma także problemu z zamówieniem większej ilości biletów, o czym Torcida mogła się już przekonać. Kiedyś w tym mieście nie brakowało sympatyków naszego klubu. Sentyment pozostał do dzisiaj.

Mecze z Górnikiem
W Zabrzu: 3 września
W Kluczborku: 1 kwietnia
Odległość: 97 km

Olimpia Grudziądz

Olimpia_Grudziądz_KibiceFot. olimpiagrudziadz.com

Kibiców Olimpii łączy układ z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Warto wspomnieć, że w Grudziądzu działa także jeden z lepszych fan-clubów Widzewa, a stosunki pomiędzy Olimpią a WFCG są neutralne. Ekipa z Grudziądza regularnie działa na meczach wyjazdowych i domowych swojej drużyny, a do grona ich kos zalicza się Spartę Brodnica oraz Legię Chełmża.

Mecze z Górnikiem
W Zabrzu: 8 kwietnia
W Grudziądzu: 10 września
Odległość: 428 km

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Podbeskidzie_Bielsko_Biała_KibiceFot. tspodbeskidzie.pl

Ekipa mocno piknikowa. Starają się jeździć na wyjazdy, jednak z różnym skutkiem. W swoim mieście mają mocnego rywala w postaci BKS-u. Można powiedzieć, że w Bielsku kibicowsko karty rozdaje Stal.

Mecze z Górnikiem
W Zabrzu: 27 maja
W Bielsku-Białej: 5 listopada
Odległość: 82 km

Pogoń Siedlce

Pogoń_Siedlce_KibiceFot. Kinga Lewandowska/mkppogonsiedlce.pl

Pogoń obecnie ma zgodę ze Strzelcem Chodów oraz układ z Wisłą Puławy. Siedlce to fan-club Legii. W zeszłym sezonie I Ligi kibice z Warszawy licznie przybyli na mecz Pogoni z Zagłębiem Sosnowiec, by zasiąść w młynie gospodarzy. Fani siedleckiego zespołu jeżdżą regularnie na wyjazdy, a na mecze w bliższe odległości od domu potrafią wybrać się nawet w ponad 100 osób.

Mecze z Górnikiem
W Zabrzu: 20 sierpnia
W Siedlcach: 11 marca
Odległość: 396 km

Sandecja Nowy Sącz

Sandecja_KibiceFot. sandecja.tv

Kibiców z Nowego Sącza łączy zgoda z Cracovią, Czarnymi Jasło, GKS-em Tychy, Koroną Kielce, Stalą Mielec oraz Polonią Warszawa. Grono przyjaciół Sandecji jest niewiele większe niż grono jej wrogów. Do głównych przeciwników kibiców drużyny z Małopolski należy m. in. Wisła Kraków, Unia Tarnów, Hutnik Kraków, czy też Wisłoka Dębica.

Mecze z Górnikiem
W Zabrzu: 18 marca
W Nowym Sączu: 24 sierpnia
Odległość: 220 km

Stal Mielec

Stal_Mielec_KibiceFot. stalmielec.com

Stal jest beniaminkiem I Ligi. Jej kibice mają przyjazne stosunki z Koroną Kielce, Czarnymi Jasło, a także Sandecją Nowy Sącz. Należy zaznaczyć, że są to zgody wieloletnie, a najmłodsza z nich trwa już 26 lat. FKS ma kosę ze Stalą Stalowa Wola, Resovią, Siarką Tarnobrzeg oraz z Naszymi braćmi z Dębicy. Chłopcy ze Stali  już 5 lipca zameldują się przy Roosevelta.

Mecze z Górnikiem
W Zabrzu: 6 sierpnia
W Mielcu: 26 listopada
Odległość: 243 km

Stomil Olsztyn

Stomil_Olsztyn_KibiceFot. stomilowiec/kibice.net

Stomil na początku sezonu Ekstraklasy przybił zgodę z Wisłą Płock. Oprócz przyjaźni z Nafciarzami, łączy ich jeszcze zgoda z Polonią Bydgoszcz oraz układ z Hutnikiem Kraków. Stomilowcy nieustannie walczą o swój klub m.in. organizując manifestacje, które mają zmusić włodarzy miasta do wsparcia finansowego. Pomimo konfliktu z władzami Olsztyna, regularnie jeżdżą na mecze swojej drużyny. Wyjazd do Olsztyna będzie jednym z ciekawszych w całym sezonie.

Mecze z Górnikiem
W Zabrzu: 15 października
W Olsztynie: 13 maja
Odległość: 490 km

Wigry Suwałki

Wigry_Suwałki_KibiceFot. suwalczanie.pl

Wyjazd do Suwałk zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, zwłaszcza ze względu na odległość którą przyjdzie nam pokonać. Każdy kto wybierze się na ten mecz, będzie mógł śmiało powiedzieć, że przemierzył za Górnikiem całą Polskę. Kibice Wigier mają zgodę z Granicą Kętrzyn, a kosę z Jagiellonią, Mazurem Ełk oraz ŁKS-em Łomża.

Mecze z Górnikiem
W Zabrzu: 22 kwietnia
W Suwałkach: 24 wrzesień
Odległość: 582 km

Wisła Puławy

Wisła_Puławy_KibiceFot. Marcin Szeląg

Wisła nie ma żadnej zgody, a jedynie układ z Pogonią Siedlce. Na mecze wyjazdowe jeżdżą w średnich liczbach, mobilizując się na spotkania derbowe z klubami z Lubelszczyzny. Kibice z Puław mają kosę z Chełmianką Chełm, Motorem Lublin i Górnikiem Łęczną.

Mecze z Górnikiem
W Zabrzu: 12 listopada
W Puławach: 3 czerwca
Odległość: 305 km

Zagłębie Sosnowiec

Zagłębie_Sosnowiec_Kibice
Zagłębie ma zgodę z Legią Warszawa oraz BKS-em Bielsko-Biała. Jest to nasza największa kosa spośród całego grona pierwszoligowych zespołów. Zagłębie licznie jeździ na wyjazdy, a także regularnie wspiera swoich zgodowiczów. Kibice z Sosnowca wykazują mocne anty-śląskie nastawienie, a sami siebie nazywają mianem „Łowców Hanysów”. Do ich głównych przeciwników można zaliczyć Ruch Chorzów, GKS Katowice oraz Górnika Zabrze.

Mecze z Górnikiem
W Zabrzu: 25 marca
W Sosnowcu: 27 sierpnia
Odległość: 28 km

Znicz Pruszków

Znicz_Pruszków_KibiceFot. zniczpruszkow.com.pl

Kibice Znicza obecnie nie mają żadnych zgód. Jak sami zaznaczają, nie należy ich mylić z MKS-em Pruszków, gdyż jest to sekcja koszykarska. Znicz ma kosę z Polonią Warszawa oraz z Jagiellonią. Pruszków to także fan-club Legii, który wchodzi w skład Zachodniej Koalicji utworzonej z podwarszawskich miejscowości.

Mecze z Górnikiem
W Zabrzu: 29 października
W Pruszkowie: 20 maja
Odległość: 302 km

PODSUMOWANIE
Przyjdzie nam rywalizować z drużynami znanymi, jak i bardziej egzotycznymi. Miejmy nadzieję, że na trybunach w każdym meczu nie pozostawimy przeciwnikom żadnych złudzeń, który klub ma najlepszych fanów. Warto dodać, że za Górnikiem przejedziemy ok. 4835 km. Sezon pod względem kibicowskim zapowiada się niezwykle ciekawie. Oby Tocida była głośna i spektakularna. Do zobaczenia na kibicowskim szlaku!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments