Kibicowska zapowiedź meczu Miedź Legnica – Górnik Zabrze

Slazier  -  29 lipca 2016 07:22
0
1276

Miedź_Legnica_kibice_1

Górnik Zabrze na inaugurację sezonu I Ligi zmierzy się w Legnicy z tamtejszą Miedzią. Dzień przed meczem z zabrzanami, Miedź świętowała swoje 45 urodziny.

Z tej okazji odbędzie się festyn, podczas którego nie zabraknie atrakcji, a także zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz chorego chłopaka z Legnicy. Obchody mają potrwać kilka dni, a punktem kulminacyjnym będzie niewątpliwie mecz z 14-krotnym Mistrzem Polski. W Legnicy po dzień dzisiejszy wspomina się wygraną z Górnikiem w finale Pucharu Polski, który został rozegrany w 1992 r. w Warszawie. Jak dotąd jest to największe osiągnięcie w historii Miedzi, i choćby z tego powodu gospodarze spodziewają się dużej ilości kibiców na trybunach.

Fani Miedzi sympatyzują z sympatykami Śląska Wrocław, a także mają układ z BKS-em Bielsko-Biała. Legniczanie nie lubią Chrobrego Głogów, Górnika Wałbrzych i przede wszystkim Zagłębia Lubin. Stadion Miedzi znajduje się przy Al. Orła Białego 1 i może pomieścić 6 194 widzów. Z kolei pojemność sektora gości wynosi ok. 700 miejsc.

Ważniejsze mecze Miedzi potrafią przyciągnąć na stadion komplet widzów. Grupa Ultras Miedź co jakiś czas przygotowuje ciekawe choreografie, które niejednokrotnie urozmaica odpalana pirotechnika. Forma wyjazdowa legniczan w głównej mierze zależy od przeciwnika. Na mecze derbowe potrafią wybrać się w kilkaset osób, jak choćby na spotkanie z Zagłębiem Lubin w 2014 r. (ok. 1000 kibiców) oraz do Głogowa w 2016 r. (ok. 500).

Mecz w Legnicy z pewnością zostanie rozegrany w obecności sporej ilości kibiców gospodarzy. Można żałować, że Torcida nie może oficjalnie pojawić się w zorganizowanej grupie, bo wtedy widowisko stałoby na wiele wyższym poziomie kibicowskim.

Miedź Legnica
Miedź_Legnica
Miejski Klub Sportowy Miedź Legnica

Adres: ul. Żeglarska 5, 59-220 Legnica
Strona internetowa: www.miedzlegnica.eu
Rok założenia klubu: 
1971
Barwy:
zielono-niebiesko-czerwone
Pojemność stadionu:
6194 miejsc (ok. 700 miejsc dla kibiców gości)
Cena biletu:
przedsprzedaż 13zł/18zł/20zł, w dniu meczu 18zł/23zł/25zł. Info o biletach tutaj a kupić bilet można tutaj.
Odległość od Roosevelta81:
236 km

Legnica: Ponad 100-tysięczne miasto na prawach powiatu w środkowej części województwa dolnośląskiego, na równinie legnickiej. Siedziba władz powiatu legnickiego.
Dojazd: Autostradą A4 przez Wrocław, zjazd Legnickie Pole.
Stadion: Legnicki stadion piłkarski przeszedł całkowitą przebudowę w latach 2005-2009, kiedy powstały nowe żelbetowe trybuny. Zostały zaprojektowane tak, by w łatwy sposób zadaszyć całość (dotąd zadaszono tylko wschodnią trybunę), a także dodać sztuczne oświetlenie. Ten ostatni etap przeprowadzono wiosną 2013 roku.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: miedzlegnica.eu

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments