Kibicowska zapowiedź kolejki: Po zimowym śnie rusza liga i od razu serwuje nam ciekawe spotkania!

g.rajda  -  13 lutego 2015 11:39
0
847

kibice2_gornik_Korona_1314

Po dwumiesięcznej przerwie w rozgrywkach, na trybunach znów pojawią się kibice! Najciekawszy mecz zapowiada się w Warszawie, gdzie Legia podejmie Jagiellonię. Cieszy fakt, że Komisja Ligii cofnęła zakazy wyjazdowe 3. klubom oraz, że podczas tego weekendu na sektorach gości zobaczymy aż 6. ekip. Zapraszamy do lektury pierwszej w tym roku kibicowskiej zapowiedzi kolejki!

Zawisza Bydgoszcz – Górnik Łęczna
piątek, 13 lutego, godz. 18:00

Z wiadomych przyczyn na piątkowe spotkanie do Bydgoszczy nie wybiorą się kibice Górnika Łęczna.

Lechia Gdańsk – Wisła Kraków
piątek, 13 lutego, godz. 20:30

Jak zwykle na spotkanie przyjaźni kibice Wisły nie organizują zorganizowanego transportu, sprzedawane były tylko bilety w cenie 15 złotych. Liczba osób z Krakowa będzie trudna do oszacowania, bowiem zasiądą oni na trybunach wspólnie z Lechitami. Kibice Lechii podczas meczu zaplanowali zbiórkę pieniędzy na oprawy i graffiti.

GKS Bełchatów – Podbeskidzie Bielsko-Biała
sobota, 14 lutego, godz. 15:30

Klub TS Podbeskidzie organizuje dla swoich kibiców zorganizowany wyjazd na to spotkanie, a koszt wraz z przejazdem wynosił 60 zł. Zazwyczaj kluby nie mają problemu z zapełnieniem małej trybuny z Bełchatowie, jednak Podbeskidzie to nie jest licznie jeżdżąca ekipa, szczególnie na mecze nieatrakcyjnie, ale może nas zaskoczą?

zapowiedz_gks_podbeskidzie_1415

Ruch Chorzów – Piast Gliwice
sobota, 14 lutego, godz. 15:30

Kibice Piasta od bardzo długiego czasu mobilizują się na ten wyjazd, do Chorzowa pojadą pociągiem, a koszt wyjazdu wynosił 30 zeta. Przy okazji tych „mini-derbów” klub z Gliwic i kibice organizowali liczne zapowiedzi, konkursy itp. by przyciągnąć jak największą ilość osób. Potencjał Piasta wszyscy znamy, lecz można pokusić się o stwierdzenie, że na tym wyjeździe zobaczymy komplet w klatce gości, szczególnie, że do dyspozycji mieli oni zaledwie 557 wejściówek.

Walentynkowa zapowiedź Piasta:
[youtube id=”XDjQjvJx4Zs”]

Pogoń Szczecin – Lech Poznań
sobota, 14 lutego, godz, 18:00

W czwartek, dwa dni przed spotkaniem, Komisja Ligii zawiesiła zakaz wyjazdowy nałożony jeszcze jesienią na klub z Poznania. Oznacza to, że będą oni mogli pojawić się na sobotnim spotkaniu w Szczecinie. Ich liczba na pewno nie będzie bardzo wysoka – wszak ta wiadomość dotarła do nich stosunkowo późno. Jak możemy przeczytać na forum Lecha: „Bilet na pociąg 70. Komplet 90 PLN. Nie ma kupowania biletów tylko na mecz. Przy 1000 osób cena byłby znacznie niższa. Nie ma się co oszukiwać, że tylu nas pojedzie. Szacujemy, że pojedzie nas około 600 osób. Wyjazd pociągu 12:45 z Poznania

Szczecinianie spokojnie podchodzą do sobotniej konfrontacji informując tylko o zbiórce na oprawy. Ponadto w mieście i okolicznych miejscowościach wywiesili tylko pojedyncze, niewielkie transparenty zachęcające do przyjścia 14 lutego na stadion.

Cracovia – Śląsk Wrocław
niedziela, 15 lutego, godz. 15:30

Kibice Cracovii na forum mobilizują się na to spotkanie. Wrocławianie powinni pokazać się na sektorze gości w Krakowie, jednak szczegółów wyjazdu nie znamy.

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok
niedziela, 15 lutego, godz. 18:00

Od około dwóch tygodni Jagiellonia mobilizuje się na to spotkanie. Mobilizacja nie jest przypadkowa, bowiem na poprzednim meczu w Warszawie pojawiło się 800 kibiców gości, lecz spotkanie nie zostało dokończone z powodu awantury w okolicy sektora gości, powodem awantury były flagi „Jagi” wywieszone na sektorach gospodarzy.
Przed rozpoczęciem zapisów kibice organizujący wyjazd wydali oświadczenie:
Tym razem nikogo z nas nie interesuje to, że ktoś chce jechać wcześniej do rodziny, znajomych czy kogoś tam w Warszawie. To że ktoś ma imieniny babci, chrzciny czy coś innego i chce wyjechać później! Nie ma takiej możliwości, jedziemy tylko autokarami! Jeśli chodzi o alkohol, to przed wyjazdem, podczas drogi do stolicy OBOWIĄZUJE CAŁKOWITY ZAKAZ PICIA ALKOHOLU!

Awantura podczas ostatniego spotkania w Warszawie:
[youtube id=”JaSzWmwKHBs”]

Górnik Zabrze – Korona Kielce
poniedziałek, 16 lutego, godz. 18:00

Z wiadomych przyczyn do Zabrza nie mogą oficjalnie zawitać kibice gości, jednak jak to bywało już podczas ich poprzednich wizyt (między innymi podczas ostatniego spotkania PP) dzięki uprzejmości kibiców z Zabrza być może pojawią się oni na trybunach.

Wszystkich kibiców Górnika zapraszamy do przyjścia na pierwsze spotkanie w tym roku i liczymy na liczne wypełnienie młyna. Obecność obowiązkowa. GÓRNIK TO MY!

Kibice gości podczas ostatniego spotkania pucharowego w Zabrzu:

KibiceKorony_Górnik_Korona_PP_1415

Źródło: Roosevelta81.pl
Fot.: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments