Kibice Górnika Zabrze najliczniejsi w Polsce!

dr.martens  -  2 marca 2015 12:45
0
1786

kibice2_Górnik_Legia1415

Zaledwie 86 dni potrzebowało stowarzyszenie Socios Górnik, by stać się największą organizacją wspierającą klub piłkarski w Polsce! Szalona idea zrzeszenia tysięcy sympatyków Górnika Zabrze, po to by wspierać finansowo klub i współdecydować o jego losach z każdym dniem nabiera coraz bardziej realnych kształtów.

To kolejny w ostatnim czasie wielki sukces stowarzyszenia. Jeszcze na początku grudnia zabrzańskich socio było jedynie 25 osób. Jednak po niespełna 3 miesiącach działalności stowarzyszenie ma swoich szeregach już 895 kibiców Górnika Zabrze, deklarujących roczne wpłaty na poziomie od 240 zł do 2400 zł. W ten sposób Socios Górnik gromadzi o 26 osób więcej, niż stowarzyszenie „Wielka Polonia” działające, przy Polonii Warszawa. To ono było do tej pory było największym stowarzyszeniem w naszym kraju.

Stowarzyszenie Socios Górnik tworzą kibice Górnika z ponad 100 miast. – To nie tylko osoby mieszkające na Śląsku. Mamy dużą liczbę zgłoszeń z całego kraju i zza granicy. Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska to oczywiście najlepiej reprezentowane miasta, ale nasi członkowie mieszkają też w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy w… Chorzowie. Obecnie mówi się o Górniku „drużyna śląskich miast”, ale trzeba pamiętać, że dzięki wspaniałej historii, Górnik Zabrze jest marką licznie uwielbianą w całym kraju – mówi Grzegorz Pacuła, rzecznik Socios Górnik.

Pokaźna liczba członków Stowarzyszenia już niesie ze sobą wymierne skutki. Od startu działalności Stowarzyszenia w grudniu ubiegłego roku, dzięki składkom członkowskim i darowiznom stowarzyszenie zebrało ponad 50 tys. złotych. Zgodnie ze statutem, pieniądze te przeznaczone będą na dokapitalizowanie klubu, przez co Socios mają być także współudziałowcem Górnika Zabrze. – Z jednej strony chcemy pomagać klubowi, z drugiej – skoro każdy z członków przekazuje swoje własne pieniądze – uważamy, że poprzez stowarzyszenie powinni oni mieć wpływ na to, jak te środki będą rozdysponowane – podkreśla Pacuła.

Jak się okazuje, pieniądze ze składek członków Socios Górnik to niejedyne źródło finansowania. Socios Górnik, dzięki coraz większej liczebności, staje się coraz mocniejszą siłą biznesowa i atrakcyjnym partnerem dla firm. – Zgłaszają się do nas firmy, które chcą wesprzeć projekt. Już jutro podpisujemy umowę z pierwszym dużym partnerem – firmą STS. Jesteśmy w trakcie negocjacji z innymi podmiotami. To pokazuje, że kibice mogą być faktycznym partnerem dla biznesu, o czym mówimy od początku działalności – mówi Pacuła.

Źródło: Sociosgornik.org
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments