Jan Urban: W ostatnim czasie Górnik ma swoje pięć minut i oby trwało to jak najdłużej

Kaszpir  -  3 grudnia 2021 23:07
2
2761

Poznaliśmy komentarze trenerów obu zespołów po meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy, pomiędzy Górnikiem Zabrze a Śląskiem Wrocław.

Jan Urban (trener Górnika): – My od dosyć dawna kreujemy wiele sytuacji. Nie jesteśmy uzależnieni od Jimeneza. Zaczęło się już od meczu z Legią, potem była Łęczna. Można tylko przyklasnąć, że bramki zdobywają inni zawodnicy, nie tylko Jesus.W ostatnim czasie Górnik ma swoje pięć minut i oby trwało to jak najdłużej.

J.U. o Robercie Dadoku…

– Co do Roberta, to na początku sezony wielu kibiców było niezadowolonych z jego gry. On również, co jest ważne, zdawał sobie z sprawę, że nie gra najlepiej. Robert mocno pracuje na boisku, często ma najwięcej sprintów. Teraz zbiera owoce tej pracy. W takiej dyspozycji daje nam bardzo dużo.

… o golach Bartosza Nowaka…

– Bartosz Nowak chciał dzisiaj zagrać dłużej, by mieć szansę na hat-tricka, powiedziałem mu, żeby dał szansę pograć innym. Zdobyte gole dodadzą mu pewności siebie, czasami wypominałem mu brak liczb. Takie mecze zawsze budują zawodnika.

… i trafieniu Lukasa Podolskiego

– To jest pozycja Lukasa. Z tamtej strony, piłka przygotowana lewą nogą. Kiedy ma możliwość uderzenia z tej pozycji robi to bardzo dobrze. My to obserwujemy na treningach, a dziś zobaczyli kibice na stadionie.

Jacek Magiera (trener Śląska): – Byliśmy spóźnieni w wielu sytuacjach. Górnik oddał chyba dwa razy więcej strzałów. Gospodarz stworzyli sobie sporo sytuacji, ale nie sądziłem, że po 75 minutach będziemy przegrywali 0:3.