Jan Urban: W ostatnim czasie Górnik ma swoje pięć minut i oby trwało to jak najdłużej

Kaszpir  -  3 grudnia 2021 23:07
2
3394

Poznaliśmy komentarze trenerów obu zespołów po meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy, pomiędzy Górnikiem Zabrze a Śląskiem Wrocław.

Jan Urban (trener Górnika): – My od dosyć dawna kreujemy wiele sytuacji. Nie jesteśmy uzależnieni od Jimeneza. Zaczęło się już od meczu z Legią, potem była Łęczna. Można tylko przyklasnąć, że bramki zdobywają inni zawodnicy, nie tylko Jesus.W ostatnim czasie Górnik ma swoje pięć minut i oby trwało to jak najdłużej.

J.U. o Robercie Dadoku…

 – Co do Roberta, to na początku sezony wielu kibiców było niezadowolonych z jego gry. On również, co jest ważne, zdawał sobie z sprawę, że nie gra najlepiej. Robert mocno pracuje na boisku, często ma najwięcej sprintów. Teraz zbiera owoce tej pracy. W takiej dyspozycji daje nam bardzo dużo.

… o golach Bartosza Nowaka…

 – Bartosz Nowak chciał dzisiaj zagrać dłużej, by mieć szansę na hat-tricka, powiedziałem mu, żeby dał szansę pograć innym. Zdobyte gole dodadzą mu pewności siebie, czasami wypominałem mu brak liczb. Takie mecze zawsze budują zawodnika. 

… i trafieniu Lukasa Podolskiego

 – To jest pozycja Lukasa. Z tamtej strony, piłka przygotowana lewą nogą. Kiedy ma możliwość uderzenia z tej pozycji robi to bardzo dobrze. My to obserwujemy na treningach, a dziś zobaczyli kibice na stadionie.

Jacek Magiera (trener Śląska): – Byliśmy spóźnieni w wielu sytuacjach. Górnik oddał chyba dwa razy więcej strzałów. Gospodarz stworzyli sobie sporo sytuacji, ale nie sądziłem, że po 75 minutach będziemy przegrywali 0:3. 

Wypowiedzi trenerów z Canal+,

Poniżej zapis  konferencji prasowej

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: canal+/ Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl
Wideo: Górnik Zabrze

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Gratulacje za ten mecz, bo dobrze się go oglądało. Jeszcze, żeby szybciej podejmowali decyzje co do podań i by nie bylo takich sytuacji jak w I połowie doliczonego czasu gry, jak Poldi z koncowej linii podał na 8-10 metr, a tam nie było nikogo bo dwóch jego partnerów już było prawie w bramce nie wiadomo po co. Niech pan ten chaos spróbuje zlikwidować. Jeden idzie do bramki na ewentualną dobitkę a kolega go asekuruje z tyłu. Skąd pan tego Szymańskiego wytrzasnął? Przypomina mi Góralskiego z reprezentacji, chociaż pana gracz gra do przodu i fajnie dogrywa piłki. Nie wiem czy obrona to jego pozycja, czy nie lepszy byłby jako pomocnik, bo ma smykałke do prowadzenia gry.

Gratulacje teraz widać co znaczyło dla klubu trzymanie całą wiosnę Nowaka na ławie tak jak to robił pan Brosz ale gratulacje panie trenerze za budowę Dadoka bo chłop w 3 ostatnich meczach robi robotę i proszę dać do składu tego Macedończyka czuje że odpali bo w rezerwach widać że rośnie jest jeszcze Kiki w obwodzie