Jak to jest zrobione cz.34 „Strop poziomu +1”

kamres  -  30 lipca 2013 07:25
0
1302

strop_159

Po słupach i żelbetowych belkach pora na strop. Zgodnie z obietnicami przedstawimy bardziej szczegółowe dane dotyczące płyt kanałowych HC, tworzących stop poziomu +1.

W artykule numer 26 opisaliśmy dokładnie, w jaki sposób układa się ten typ stropów, dlatego dziś zajmiemy się samymi płytami kanałowymi. Pomiędzy żelbetowymi belkami umieszczane są w liczbie 10 sztuk. Na początku należy wspomnieć, że maja one różne grubości i rożne rozmiary. Strop poziomu +1 czyli podłoga poziomu +2 ma grubość 1,1 metra i składa się z płyt HC 400 i HC 500. Liczba oznacza wysokość elementu w milimetrach. Prefabrykaty zostały wykonane z betonu o minimalnej klasie C50/60. 160

Długość płyt kanałowych jest różna i zależy od miejsca, w którym będzie montowana. Przez projekt najczęściej jednak przewija się długość 9,96 metra, występująca na odcinkach gdzie nie ma narożników. W narożach jej długości są różne, gdyż im dalej na zewnątrz trybun, tym płyty muszą być dłuższe i grubsze.

Dzięki wewnętrznym kanałom powietrznym, których nie zalewa się betonem, płyty są lżejsze, a powstająca konstrukcja zyskuje właściwości dźwiękochłonne. Na powyższych zdjęciach pokazany montaż oraz sposób zamocowania płyt do specjalnych uchwytów. Po ułożeniu prefabrykatów, należy dozbroić je stalowa siatką i zalać betonem na grubość od 7 do 10 centymetrów. W ten sposób na całym poziomie zamontowano 441 płyt kanałowych HC.

CDN.

źródło: Roosevelta81.pl/projekt stadionu
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments