Górnik Zabrze zagrał w Miasteczku Śląskim

Milo  -  25 czerwca 2017 08:59
0
9735

Górnik Zabrze wygrał z Miasteczkiem Śląskim aż 5:0. Z dobrej strony pokazał się 20-letni Dominik Lasik, który dotychczas występował w klubowych rezerwach. Młodziutki napastnik ustrzelił dublet.

Mecz w Miasteczku Śląski związany był z obchodami 95-lecia miejscowej Odry. Marcin Brosz na sparing z IV-ligową drużną zabrał doświadczonych Erika Grendela i Mariusza Przybylskiego, którzy wracają do gry po kontuzjach. W pierwszej połowie w zabrzańskiej bramce oglądaliśmy Mateusza Kuchtę. Drużyna składała się przede wszystkim z wyróżniający się zawodników klubowych rezerw, a także kilku testowanych.

Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej połowie. Kiedy sporą dojrzałością popisał się Lasik umieszczając piłkę w siatce. Po chwili wynik podwyższył Grendel, który znakomicie wykorzystał stały fragment gry i uderzył bezpośrednio tuż zza pola karnego. Słowak pokazał, że nie zmierza pełnić roli rezerwowego w meczach ligowych. Kolejne gole były już tylko kwestią czasu. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Lasik, a dwa trafienia dołożyli także testowani zawodnicy. Warto wspomnieć, że gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, a intencje strzelca wyczuł Mateusz Michalski.

Już w środę odbędzie się mecz z czeskim II-ligowcem drużyną Fotbal Trzyniec w Rybniku. Początek pierwszego prawdziwego sprawdzianu tego lata planowany jest na godz. 18:00.

Odra Miasteczko Śląskie – Górnik Zabrze 0:5 (0:0)