Górnik – Wisła kibicowsko. Zakończenie sezonu przy Roosevelta!

Slazier  -  22 maja 2018 12:33
0
1589

Na zakończenie obecnego sezonu zmierzyliśmy się w Zabrzu z Wisłą Kraków. Spotkanie to miało bardzo duże znaczenie dla ostatecznych rozstrzygnięć w Ligowej tabeli, dlatego nikogo nie dziwi fakt, że trybuny stadionu im. Ernesta Pohla wypełniły się do ostatniego miejsca.

Mobilizacja na ten mecz rozpoczęliśmy na kilkanaście dni przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Stawka spotkania, a także zakaz wyjazdowy Wisły spowodowały, że na stadionie zasiadło 24563 fanów Górnika.

Warto zaznaczyć, że piłkarze wyszli na rozgrzewkę w okazjonalnych koszulkach – z przodu widniał napis „Mamy najlepszych kibiców w Polsce”, a z tyłu „Dziękujemy za wasze wsparcie”. Gest ten traktujemy bardzo pozytywnie, i pokazuje on, że nasz doping niósł ich przez cały sezon.

Grupa Ultras apelowała przed meczem o wcześniejsze przybycie na młyn, co wyraźnie wskazywało, że coś dla nas przygotowali. Na wejście piłkarzy rzuciliśmy na murawę serpentyny (niektóre sektory zaliczyły wyraźny falstart), co dało bardzo dobry efekt wizualny. Następnie zaprezentowaliśmy oprawę – na dole młyna pojawiła się kartoniada tworząca napis „Torcida”, transparent „Jesteśmy tutaj by wspierać Górnika”, a na górze powiewały balony w barwach klubowych. Całość wypadła naprawdę dobrze. Warto zaznaczyć, że doping tego dnia stał na bardzo wysokim poziomie, a pod koniec spotkania euforia na stadionie była przeogromna. Większość z nas do teraz nuci melodię „To nie są czary…”.

Po meczu nikt nie chciał iść do domu. Podziękowaliśmy głośno naszym zawodnikom za cały sezon, a także upragniony i długo wyczekiwany awans do europejskich rozgrywek. Piłkarze otrzymali nawet pamiątkowy puchar od nas, kibiców. Liczymy, że kolejny sezon będzie jeszcze lepszy!

Tego dnia wywiesiliśmy następujące flagi: „Torcida Gliwice”, „Torcida Ruda Śląska”, „Śp. Pastor”, „Piekary Śląskie”, „Torcida Górnik”, „Ultras”, „Górnik”, „Wisłoka”, „ROW Rybnik”, „GKS Katowice”, „KKN”, „KKN GKS Katowice”, „Torcida Crew”, „Knurów zawsze z wami” oraz transparenty „Górniku dziękujemy za wspaniały sezon”, „Damian & Aneta, Łukasz & Angelika, Dani & Paula – wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia” i „Śp. Tolek”.

Dziękujemy wszystkim za ten bardzo dobry sezon. Dziękujemy piłkarzom za zaangażowanie, pozytywne emocje, i sukces w postaci awansu do europejskich Pucharów. Dziękujemy wreszcie wszystkim kibicom Górnika, którzy poprzez świetną frekwencję w tym sezonie realnie wspierali nasz klub, a także dobitnie udowodnili, że mamy bardzo duży potencjał!

Doping i kulisy dostępne w tym miejscu
Galerię znajdziecie tutaj

Jadymy durch!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments