Górnik Wałbrzych – Górnik II Zabrze 0:2. Górnicze derby dla zabrzan

Kaszpir  -  23 kwietnia 2017 13:30
0
5720

Druga drużyna Górnika rozgrywała swój mecz z imiennikiem z Wałbrzycha. W „Górniczych” derbach lepsi okazali się nasi piłkarze, zwyciężając 2:0. Na listę strzelców wpisali się Przemysław Wiśniewski oraz Dominik Lasik.

Trener Józef Dankowski na Dolny Śląsk tradycyjnie pojechał „młodzieżowym składem”. Z doświadczonych zawodników od pierwszych minut zagrali, Grzegorz Kasprzik oraz Oleksandr Szeweluchin. Z przodu oglądaliśmy Marcina Urynowicza. W Zabrzu zostali natomiast, Aleksander Kwiek, a także Filip Żagiel. – Obaj zawodnicy narzekają na urazy, po pucharowym występie przeciwko drużynie z Wilczy – poinformował Józef Dankowski.

Spotkanie sąsiadów z tabeli, rozpoczęło się z 15-minutowym poślizgiem, spowodowanym spóźnieniem gości. Autokar wiozący piłkarzy z Zabrza, utknął w korku na autostradzie. Nie miało to wpływu na przyjezdnych. Już w pierwszej minucie Trubeha nie wykorzystał „setki”, jego „wyczyn” powtórzył kilka minut później Rafał Wolsztyński. Górnik zaczął jak we wtorkowym meczu w Pucharze Podokręgu Zabrze. Jednak zabrakło skuteczności. Po nieco ponad kwadransie z powodu urazu boisko opuścić musiał „Szewa”, jego miejsce w defensywie zajął Wiśniewski. Gra z czasem zaczęła się wyrównywać, piłkarze obu drużyn walczyli o zdominowanie środka pola, ale gole w pierwszej części nie padły.

Po zmianie stron nadal dominowała walka, „Trójkolorowi” byli jednak coraz dokładniejsi w swoich poczynaniach. Zabrzanie osiągnęli przewagę, co udokumentowali bramką. W zamieszaniu po rzucie rożnym, najprzytomniej pod bramką zachował się Wiśniewski i zabrzanie objęli prowadzenie. Do końca spotkania pozostało ponad 20 minut  i teraz to wałbrzyszanie ruszyli odważniej do przodu. Nie brakowało walki na murawie i po jednym z ostrych starć z przeciwnikiem, Konrad Nowak ukarany został drugim żółtym, w konsekwencji czerwonym kartonikiem. – Nie uważam, aby „Kondziu” zasłużył na ani jedną kartkę. Owszem twarda walka była, jednak wszystko w ramach przepisów. Cóż bywa i tak. Mogę dodać ze swojej strony, że cieszy gra z takim zaangażowaniem Nowaka. Zresztą podkreślam to po raz kolejny, cały zespół zostawił zdrowie na boisku – oceniał trener Dankowski. Nasz zespół dobrze się bronił i groźnie kontrował. Jeden z takich wypadów zakończył się sukcesem. Tym razem Lasik ładnie ominął bramkarza i skierował futbolówkę do bramki.

Drugi zespół Górnika po zwycięstwie w Wałbrzychu zajmuje 13. lokatę w tabeli z dorobkiem 30 punktów.

W następnej kolejce „Trójkolorowych” czeka ponownie wyjazd, tym razem do Bielska na mecz z Rekordem. Spotkanie odbędzie się w sobotę 29 kwietnia, początek o godz. 13:00.

Górnik Wałbrzych – Górnik II Zabrze 0:2 (0:0)

0:1 – Wiśniewski, 68′
0:2 -Lasik, 89′ (as. Żurkowski)

Górnik Wałbrzych: Jaroszewski – Michalak, Tytman, Tobiasz(78′ Młodziński), Surmaj – Morawski, Rytko, Popowicz(72′ Dec), Bronisławski – Sadowski, Krzymiński

Górnik II Zabrze: Kasprzik – Dyląg, Pieczur, Szeweluchin(16′ Wiśniewski), Olszewski – Pikul, Żurkowski, Nowak, Trubeha(82′ Wajsak), – R. Wolsztyński(63′ Lasik), Urynowicz
Rezerwowi: Bielica – Konieczny, Gruszka
Trener: Józef Dankowski

Sędziował: Andrzej Urban (Bolesławiec)