Górnik – Sandecja kibicowsko. Wielka Sobota przy Roosevelta

Slazier  -  1 kwietnia 2018 13:49
0
2628

Za nami ostatnie spotkanie Górnika przy Roosevelta w rundzie zasadniczej obecnego sezonu. Nasza drużyna zremisowała z Sandecją 2-2, a mecz z wysokości trybun oglądało ponad 13 tys. widzów.

Podczas spotkania z Sączersami szczelnie wypełniliśmy dół młyna, a także część górnego sektora. W związku z ogólnopolskim protestem kibiców z dopingiem ruszyliśmy dopiero po 15 minutach ciszy – szczegóły akcji znajdziecie w tym miejscu.  Mieliśmy kilka bardzo dobrych momentów (zwłaszcza po bramkach) i można jedynie żałować, że nasza drużyna nie odniosła kolejnego zwycięstwa. Warto zaznaczyć, że nie wymienialiśmy wzajemnych uprzejmości z przyjezdnymi. Po meczu kilkukrotnie daliśmy do zrozumienia piłkarzom, że teraz liczy się tylko starcie z Legią w półfinale Pucharu Polski. Ze swojej strony też zróbmy wszystko co w naszej mocy, by im pomóc w walce o awans, i stawmy się w komplecie przy Roosevelta!

Tego dnia wywiesiliśmy następujące flagi: „Torcida Ruda Śląska”, „Torcida Gliwice”, „Knurów zawsze z wami”, „Piekary Śląskie”, „Torcida Górnik”, „Śp. Dawid”, „Stara Gwardia”, „Władcy Górnego Śląska”, „Będziemy z Tobą aż do śmierci”, „Ultras”, „Supporters” oraz transparent „Ostatni gwizdek! Nic o nas bez nas! Cdn…”.

Kibice z Nowego Sącza przyjechali do Zabrza autokarami, a na sektorze zameldowali się w ok. 100 głów. Solidarnie dołączyli się do protestu i przez pierwszy kwadrans nie dopingowali. Po tym czasie starali się przebić przez nasze śpiewy z lepszym i gorszym skutkiem. W drugiej połowie mieli kilka przestojów w dopingu. Sandecja przywiozła ze sobą flagę „Sekcja turystyczna” oraz transparent „Ostatni gwizdek”.

Przypominamy o sprzedaży biletów na pucharowe starcie z Legią (walczymy o komplet), a także o zapisach na wycieczkę do Poznania.

Jadymy durś!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments