Górnik rozgromił w sparingu Naprzód Rydułtowy. Niesamowity wyczyn Iwana

Spark  -  11 września 2013 19:35
0
1055

iwan3_polonia_1213
Górnik Zabrze pokonał w towarzyskim meczu Naprzód Rydułtowy 7:0. Hat-trick w drużynie trenera Adama Nawałki zanotował Bartosz Iwan, dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Łukasz Madej, a rezultat ustalił Szymon Skrzypczak. Swojego gola strzelił także Mateusz Zachara.

Mecz został rozegrany w ramach obchodów 90-lecia Naprzodu Rydułtowy, który nie tak dawno występował na zapleczu ekstraklasy (obecnie w Lidze Okręgowej), a jego barw bronił m.in Jarosław Tkocz, obecny trener bramkarzy Górnika. Spotkanie zostało podzielone na cztery 30-minutowe kwarty. Szkoleniowiec zabrzan wystawił niemal najsilniejszy skład, zabrakło jedynie Prejuce’a Nakoulmy. Jedenastka, która wyszła na boisku w Rydułtowach najpewniej wyjdzie także w poniedziałek na starcie z Zagłębiem Lubin. Z jedną, może dwoma zmianami. Na środku obrony zagrali Ołeksandr Szeweluchin i Seweryn Gancaryczk, którzy najprawdopodobniej w najbliższym czasie będą podstawową parą stoperów.

W pierwszej ćwiartce Górnicy zdobyli dwie bramki, a wielkie strzelanie nastąpiło w trzeciej. Niesamowitego wyczynu dokonał Iwan, który w odstępie trzech minut zanotował hat-trick, a po chwili kolejnego gola dołożył jeszcze Madej. Warto odnotować fakt, że ładną bramkę zdobył Skrzypczak, który celnie przymierzył z dystansu. Mecz był szansą do pokazania się testowanym zawodnikom. Obrońca Wołodymir Pidwirnyj oraz napastnik Igor Lambulić raczej kontraktów z Górnikiem nie podpiszą. Kontuzji stawu skokowego nabawił się Maciej Małkowski, ale miejmy nadzieję, że jego uraz nie jest poważny. Skrzydłowy musiał opuścić plac gry i resztę spotkania przesiedzieć na ławce z nogą obłożoną lodem.

Naprzód Rydułtowy – Górnik Zabrze 0:7 (0:2, 0:0, 0:5, 0:0)
0:1 – Madej, 17′
0:2 – Zachara, 25′
0:3 – Iwan, 62′
0:4 – Iwan, 64′
0:5 – Iwan, 65′
0:6 – Madej, 66′
0:7 – Skrzypczak, 72′

Naprzód: Jurecki – Seeman, Kotala, Postawka, Bielica – Żyła, JUreczko, Lemiesz, S. Margeciok, Szweda – Organista.
Grali także: P. Kuczera, Wolski, Fornal, Czogała, Malejka, Moskwa, Pierścionek, Hołek, P. Margyciok, Wichtowski, Budka, Farasiewicz, A.Kuczera, Kopeć, Biały, Krentusz.

Górnik: Steinbors (61′ Witkowski) – Olkowski (68′ Piwowarczyk; 110′ Luberda), Szeweluchin (65′ Pidwirnyj; 91′ Wełnicki), Gancarczyk (45′ Kosznik; 68′ Mańka), Kosznik (31′ Augustyn; 69′ Łukasiewicz) – Madej (64′ Lambulić), Sobolewski (54′ Iwan), Mączyński (66′ Barbus), Oziębała (27′ Małkowski; 64′ Skrzypczak) – Przybylski (65′ Płonka) – Zachara (61′ Cupriak).

Sędzia: Eugeniusz Gwóźdź (Rybnik).

Grano: 4×30 minut.

źródło: Roosevelta81.pl/gornikzabrze.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments