Górnik – Podbeskidzie 0:2. Zbieranina nie drużyna!

Milo  -  26 października 2015 19:52
0
1111

danch_gornik_podbeskidzie_1516

Górnik Zabrze przegrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:2. Na listę strzelców wpisali się Demjan i Mójta.

Pierwsze minuty spotkania przebiegały pod dyktando Górnika. Zabrzanie wyglądali lepiej niż przyjezdni, ale dobrze zapowiadające się akcje „Trójkolorowi” psuli spalonymi. Wszystko mogło się zmienić po kilku minutach, ponieważ Demjan znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, ale w ostateczności poradzili sobie defensorzy Górnika. W odpowiedzi znakomicie uderzył Madej, a piłka minimalnie minęła bramkę Zubasa. Po chwili w drugiej dogodnej sytuacji tego dnia znalazł się Demjan, ale tym razem perfekcyjnie wykończył podanie Możdżenia. Najlepszą okazję do wyrównania miał Madej, ale fantastyczną paradę popisał się Zubas. Górnik w pierwszej połowie meczu miał swoje sytuacje, jednak Podbeskidzie pokazało skuteczność, której zabrzanom zabrakło.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli zabrzanie, a sporo ożywienia dało wejście Gergela. Chwilę po swoim wejściu Słowak popisał się kąśliwym uderzeniem, ale po raz kolejny czujny był bramkarz gości. Podbeskidzie nie pozostawało dłużne, a swoją sytuację miał Możdzeń jednak minimalnie spudłował. Później spotkanie się wyrównało, a obie drużyny nie potrafiły wykończyć swoich akcji. Dopiero na kwadrans przed końcem meczu centro-strzałem popisał się Mójta i sytuacja zabrzan stała się tragiczna. W samej końcówce piłkę meczową zmarnował były zawodnik Górnika – Kołodziej, który przestrzelił z 5. metrów.

Górnik Zabrze po tej kolejce spadł na ostatnie miejsce w ligowej tabeli ze stratą 5. punktów do ostatniej bezpiecznej pozycji. Tym samym zakończyła się seria 4. spotkań bez porażki. Górnik w piątek udaje się do Szczecina na mecz z Pogonią, gdzie jeszcze w tym sezonie nikt nie wygrał.

Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:1)
0:1– Demjan, 24′
0:2 – Mójta, 75′

Górnik: Kasprzik – Widanow, Danch, Kopacz, Kosznik (58′ Magiera)– Przybylski, Kwiek, Sobolewski (64′ Skrzypczak) – Madej, Korzym, Jeż (45′ Gegel)
Trener: Leszek Ojrzyński

Podbeskidzie: Zubas – Mójta, Deja, Nowak, Pazio – Sokołowski, Kato (59′ Kołodziej)– Możdżeń, Szczepaniak (90′ Jonkisz), Kowalski (88′ Kolczak) – Demjan
Trener: Robert Podoliński

Żółte kartki: Kosznik, Gergel, Kopacz – Kato, Deja