Górnik ma 62 mln zł długu. Prezes klubu zaprzecza i zrzuca winę na poprzednika

g.rajda  -  3 listopada 2016 15:12
0
1194

Sarnowski_konferencja_1617

Wiceprezes Górnika Zabrze: długi klubu przekroczyły 62 miliony złotych. Prezes tym danym zaprzecza i zrzuca winę na poprzednika.

W raporcie „Ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2016” zobowiązania długo i krótkoterminowe Górnika Zabrze oszacowano na 52 miliony złotych. Jak poinformował „Głos Zabrza” na spotkaniu z radnymi z komisji sportu, turystyki i rekreacji wiceprezes Górnika, Katarzyna Wierska-Kuberka przyznała, że obecne długi wzrosły do 62 milionów.

32 miliony z tej kwoty to zobowiązanie długoterminowe w postaci obligacji (ze względu na fatalną kondycję klubu spłacanych przez miasto), ale 30 milionów to wymagania krótkoterminowe. – Wiceprezes nie wskazała, bo po prostu, na podstawie rzeczywistego stanu rzeczy, nie mogła wskazać kwoty zadłużenia krótkoterminowego na takim poziomie – ripostuje prezes Bartosz Sarnowski.

Kwota zobowiązań wskazanych na posiedzeniu Komisji ds. Sportu dotyczyła całościowego zadłużenia, na które wpływają m.in. zobowiązania związane ze spłatą obligacji, których najbliższa spłata przypada na marzec 2017 roku oraz kwota ok. 8 mln złotych pozostała do spłaty z pożyczek zaciągniętych jeszcze przez zarząd, na którego czele stał pan Łukasz Mazur.

Cały artykuł do przeczytania TUTAJ

Źródło: Dziennik Zachodni
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments