Górnik – Korona. Kibice w piątek zasiądą przy Roosevelta?

Kibic  -  15 czerwca 2020 21:10
0
5149

W najbliższy piątek rozpocznie się runda finałowa PKO Ekstraklasy. Jako pierwsze na boiska wybiegną zespoły z tzw. grupy spadkowej. W wieczornym spotkaniu Górnik Zabrze zmierzy się z Koroną Kielce. Czy na ten pojedynek zostaną wpuszczeni kibice?

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem, właśnie od 19 czerwca pojawia się zielone światło dla piłkarskich fanów. Na stadiony mogłoby wejść maksymalnie do 25% pojemności obiektu. Klub dostał już zgodę z Polskiego Związku Piłki Nożnej z jednoczesnym obostrzeniem o dodatkowym ograniczeniu wejściówek z 6000 do 4600. – Chodzi o to, że krzyżują nam się drogi między strefami. Górnik jest gotowy, by w przypadku otrzymania zielonego światła rozpocząć sprzedaż biletów. Do dystrybucji trafi około 1500 wejściówek, reszta miejsc zostanie przeznaczona dla karnetowiczów oraz realizacji zobowiązań sponsorskich. – poinformował w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim prezes Górnika, Dariusz Czernik.

Decydujące zdanie należy jednak do Wojewody Śląskiego, Jarosława Wieczorka i ma być przedstawione najpóźniej do środy. Sternik czternastokrotnych mistrzów Polski zapewnia, że klub będzie gotowy niezależnie od tego, kiedy decyzja zapadnie. – Wniosek został złożony, czekamy na odpowiedź. Cała sprzedaż potrwa więc pewnie maksymalnie trzy godziny, co oznacza, że jeśli pozwolenie otrzymamy na przykład dopiero w środę to i tak ze wszystkim zdążymy. Chcę jednak podkreślić, że uszanujemy każdą decyzję wojewody.

Źródło: Dziennik Zachodni/Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments