Górnik II Zabrze: Powtórka mocnego wejścia mile widziana

Kaszpir  -  4 marca 2021 18:16
0
2841

Cztery miesiące czekaliśmy na wznowienie zmagań na III-ligowym froncie. W najbliższy weekend do rywalizacji wracają zespoły występujące w grupie trzeciej, w tym oczywiście Górnik II Zabrze. „Trójkolorowi” rundę rewanżową rozpoczną w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie zmierzą się z miejscową Wartą.

Rundę jesienną trwającego sezonu, zabrzanie rozpoczęli od prawdziwego „wejścia smoka”. Na inaugurację rozgrywek rozbili w Zabrzu Wartę aż 5:1. Dla Górnika bramki w tamtym pojedynku zdobywali: Dominik Skiba, który popisał się hat-trickiem, po jednym trafieniu dołożyli Marko Zawada oraz Bartłomiej Korbecki.

Wysoka wygrana spowodowała, że „Trójkolorowi” objęli po pierwszej kolejce pozycję lidera. Potem jednak różnie jednak bywało. Ostatecznie po rundzie jesiennej zabrzanie zajmują 13. lokatę w tabeli. Dwadzieścia jeden zdobytych „oczek” nie pozwala na spokojny sen, ponieważ przewaga nad strefą spadkową wynosi zaledwie trzy punkty. 

I tak się właśnie składa, że to zespół Warty plasuje się najwyżej spośród drużyn będących „pod kreską”. Gorzowianie po słabym początku nie potrafili się podnieść, również końcówka jesieni nie była udana. Zespół z Wielkopolski poprzedni rok zakończył trzema porażkami. Trener gospodarzy ze optymizmem podchodzi do sobotniej potyczki z naszymi rezerwami.

Radosław Mikołajczak (trener Warty): 
 
„Pierwszy mecz to zawsze spora niewiadoma, wykonaliśmy dobrą prace w okresie przygotowawczym, jednak potwierdzić jej skuteczność muszą wyniki osiągane na boisku. (…) Górnik rozbił nas w jesiennym meczu i mam nadzieję, że wytworzy to dodatkową motywację w zespole i chęć rehabilitacji za tamto spotkanie. Pierwszy mecz jest ważny, ale to tylko jeden z meczów. Skupiłbym się bardziej na naszej grze, a nie na możliwości opuszczenia strefy spadkowej po ewentualnej wygranej. Jeśli zagramy konsekwentnie, z determinacją i koncentracją przez całe spotkanie, to o wynik nie ma się co martwić.”

 
Przedsezonowe sparingi Górnika wyglądają obiecująco, mając szczególnie na uwadze wyniki z zespołami występującymi na tym samym poziomie zabrzańskie rezerwy, aczkolwiek to liga zweryfikuje formę zespołu.

 

Wyniki sparingów Górnika II Zabrze:

  • GKS II Tychy – Górnik II 0:2 (Surowiec x2)
  • Raków II – Górnik II 2:1 (Bainović)
  • Rozwój Katowice – Górnik II 0:3 (Lukoszek, Koc, Hrosu)
  • Górnik II – GKS Pniówek 1:1 (Pranica)
  • Gwarek TG – Górnik II 1:4 (Surowiec, Korbecki, Pranica, gol samobójczy)
  • Górnik II – Drama Zbrosławice 2:2 (Lukoszek, Pranica)
  • Unia Racibórz – Górnik II 1:2 (Lubaski, zaw. testowany)
  • Górnik II – Podhale NT 4:1 (Szymański, Korbecki, Lukoszek, Flak)
  • ROW Rybnik – Górnik II 0:3 (Lubaski, Lukoszek, Zielonka)

Warta Gorzów Wielkopolski – Górnik II Zabrze; Sobota 6 marca godz: 14:00,
Stadion OSiR Gorzów Wielkopolski: ul Olimpijska 29

Sędzia: Maciej Habuda (Wrocław) 

Źródło: Górnik Zabrze/ Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments