Górnik II Zabrze – Polonia-Stal Świdnica 3:2. Emocje do samego końca

Kibic  -  21 listopada 2020 14:55
0
3054
Thomas Pranica otworzył wynik spotkania Górnika II Zabrze z Polonią-Stalą Świdnica

W meczu 18. kolejki rezerwy Górnika odniosły szóste ligowe zwycięstwo. „Trójkolorowi” po golach Thomasa Pranicy oraz dwóch Bartłomieja Korbeckiego okazali się lepsi od zespołu Polonii-Stal Świdnica.

Nasze III-ligowe rezerwy pokonały – nie bez pewnych problemów – „czerwoną latarnię” ligi. Prowadzenie dla Górnika uzyskał, po niespełna dwóch kwadransach Thomas Pranica. Szans na podwyższenie nie brakowało, choć i goście od czasu do czasu odgryzali się. Po zmianie stron zabrzanie błyskawicznie podwyższyli rezultat, a na listę strzelców wpisał się tym razem Bartłomiej Korbecki. Wydawało się, że „Trójkolorowi” dowiozą spokojnie wygraną do końca. W 77 minucie pozwolili jednak przyjezdnym na zdobycie kontaktowego trafienia i losy meczu wciąż pozostawały otwarte. Kiedy Korbecki trafił na 3:1 wydawało się, że możemy już odetchnąć. Nic z tych rzeczy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry, goście wykonywali jeszcze rzut karny, który na bramkę zamienił Szuba. Więcej goli już nie oglądaliśmy i to gospodarze zgarnęli pełną pulę.

Była to bardzo cenna wygrana, dzięki niej podopieczni Marcina Prasoła mają na koncie 21. punktów i nieco oddalili się od strefy spadkowej. W kolejnym meczu „Trójkolorowi” zmierzą się w Chorzowie z Ruchem.

Górnik II Zabrze – Polonia-Stal Świdnica 3:2 (1:0)

1:0 – Pranica, 27′
2:0 – Korbecki, 46′
2:1 – Krakowski, 77′
3:1 – Korbecki, 89′
3:2 – Szuba, 90+1′ (k)

Górnik II: Tomala – Szymański, Surowiec, Kulanek (69′ Kobylarczyk), Lukoszek, Szkudlarek (79′ Jaksik), Baranowicz, Pranica (79′ Martuszewski), Flak, Korbecki, Zawada (69′ Skiba)
Rezerwowi: Ćwik – Martuszewski, Wingralek, Kobylarczyk, Skiba, Kowalik, Jaksik
Trener: Marcin Prasoł

Polonia-Stal: B. Kot – P. Paszkowski, Sowa, Salamon, Sztylka, Borowy, Frankiewicz (46′ Filipczak), Tragarz (60′ B. Paszkowski), Szuba, Krakowski, Myrta
Rezerwowi: Koziarz – Białas, Szczygieł, Kozachenko, Stachurski, B. Paszkowski, Filipczak