Górnik – Cracovia 0:4. Smutne pożegnanie przy Roosevelta

Kaszpir  -  18 grudnia 2017 19:49
0
3274

Górnik Zabrze na zakończenie rundy został rozgromiony przez Cracovię 0:4. Bramki dla gości zdobyli: Fink, Hernandez, Zenjov oraz Meik Karwot, który trafił do własnej bramki.

Marcin Brosz nie zwykł robić roszad w wyjściowym składzie i tym razem było podobnie. W pierwszej jedenastce pojawił się Meik Karwot za pauzującego z powodu nadmiaru kartek – Michała Koja. Na ławce rezerwowych usiadł Adam Wolniewicz, a w odwrotnym kierunku powędrował Damian Kądzior. Na prawą obronę przesunięty został, dobrze grający w Gdyni, Maciej Ambrosiewicz.

Pierwszą połowa to istny dramat w wykonaniu drużyny Marcina Brosza. Górnik w zasadzie nie potrafił stworzyć sobie żadnej dogodnej sytuacji i zamiast tego nagminnie faulował zawodników Cracovii. Goście za to byli o wiele konkretniejsi i już po 32′ prowadzili 2:0. Pierwszego gola zdobył Zenjov, , który dobrze znalazł się pod bramką Górnika i po obronie Loski strzelił do pustej bramki. Druga bramka to samobój autorstwa Maika Karwota, który po dośrodkowaniu Drewniaka wpakował piłkę do własnej bramki. Górnik zostawał natomiast bez bramki  i bez choćby celnego strzału.

W drugiej połowie Górnik wreszcie wziął się do roboty. Akcje zabrzan zaczęły się zazębiać, choć początkowo brakowało konkretów. Cracovia za to potrafiła się odgryźć, ale też najczęściej kończyło się na strachu. Minuty jednak mijały i Górnik nadal chciał, a nie mógł. Najwięcej zagrożenia Górnik stwarzał po dośrodkowaniach, lecz nie był to skuteczny pomysł na zdobycie bramki. Po nieudolnych próbach Górnika do roboty niestety wzięli się goście, którzy urządzili sobie masakrę na Górniku. W 79′ bramkę na 3:0 zdobył Hernandez, a pięć minut temu czwartego gola stzelił Zenjov. Tym smutnym wynikiem też zakończył się mecz.

Dla Górnika była to pierwsza porażka przed własną publicznością w tym sezonie. Ale jakże dla nas wszystkich bolesna.

Górnik Zabrze – Cracovia Kraków 0:4 (0:2)
0:1 Matic Fink 28′
0:2 – Maik Karwot (samobójcza) 32′
0:3 – Javi Hernandez 79′
0:4 – Sergei Zenjov 84′

Górnik: Loska – Ambrosiewicz, Suárez, Wieteska, Karwot – Matuszek, Kurzawa, Żurkowski – Angulo, Kądzior, Ł. Wolsztyński (65′ Kiklaisz), (76′ Lasik)
Rezerwowi: W. Pawłowski – Wolniewicz, Olszewski, Urynowicz, Lasik, Kiklaisz, Kamiński
Trener: Marcin Brosz

Cracovia: Wilk – Pestka, Dytiatiev, Helik, Fink – Michalik (72′ Ferraresso), Dimun, Hernandez, Drewniak (88′ Hernandez), Zenkov – Piątek (89′ Strózik)