Górnik – Bytovia kibicowsko. Spotkanie z żółtą kartką w tle

Slazier  -  19 września 2016 14:43
0
1319

kibice_oprawa_bytovia_1617

Mecz Górnika z Bytovią zgromadził na trybunach stadionu im. Ernesta Pohla 9 353 widzów. Tego dnia na Roosevelta zabrakło kibiców gości, ale spotkanie i tak obfitowało w wiele ważnych wydarzeń.

Torcida szczelnie wypełniła dolną część młyna i prowadziła dobry doping do końca meczu. Warto zaznaczyć, że do śpiewu niejednokrotnie angażowała się pozostała część stadionu, co dawało świetny efekt. Tego dnia na płocie zawisły następujące flagi: Super Torca, Wyznawcy Górnika, Górnik, 14.12.1948, Torcida Gliwice, Torcida Piekary, Torcida Ruda Śląska, Torcida Żory, Śp. Dawid, Ekipa szyderczy palec, Szacunek się należy, Władcy Górnego Śląska, Supporters oraz Ultras.

kibice_bytovia_1617

Każdy kibic podczas wejścia na stadion otrzymał kartkę żółtego koloru. Znajdowały się na niej wszystkie postulaty przedstawione właścicielowi klubu w trakcie rozmów z przedstawicielami zjednoczonych grup kibicowskich Górnika Zabrze. Podczas pierwszej połowy spotkania na górnej części młyna wywieszono transparent  o treści: „Dziewięć postulatów dziś wam przedstawiamy, żółtą kartką prezydent i zarząd ostrzegamy”. Na sygnał osób prowadzących doping cały stadion podniósł wspomniane kartki do góry w kierunku trybuny VIP. Kibice sygnalizowali w ten sposób swoje niezadowolenie z sytuacji klubu.

kibice_bytovia_1617

Cały stadion zgodnie skandował: „Urząd miasta ostrzegamy, żółtą kartkę wam wręczamy”, „Żółta kartka dla działaczy, dobrze wiecie, co to znaczy”, „Żółta kartka Mańka-Szukik”, „Żółta kartka dla działaczy, hej, hej”, „Wszyscy razem do dymisji”, „My was wszystkich ostrzegamy i na zmiany wciąż czekamy”. Cała oprawa miała przypomnieć osobom decyzyjnym, że kibice patrzą im nieustannie na ręce i żądają spełnienia wszystkich postulatów, które mają doprowadzić do znaczącej poprawy sytuacji Górnika.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W drugiej połowie zawisł kolejny transparent: „17.09.1939 Pamiętamy”, który nawiązywał do rocznicy rosyjskiej agresji na Polskę podczas II wojny światowej. Torcida bardzo wyraźnie zaznaczyła swoją niechęć do sowieckiego agresora skandując „Raz sierpem, raz młotem…”, a także swój szacunek dla wszystkich walczących o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny śpiewając „Cześć i chwała bohaterom”.

kibice_bytovia_1617

Niestety mecz zakończył się wynikiem remisowym, a kibice dość szybko opuszczali sektory, nie czekając w komplecie na piłkarzy. W ten sposób chcieli pokazać zawodnikom Górnika, że oczekują od nich jeszcze większego zaangażowania i przede wszystkim zwycięstw.

Górnik to My!

Doping, kulisy (wideo): Kliknij
Galeria z meczu: Kliknij

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments