Fotbal Třinec – kim jest najbliższy sparingpartner Górnika?

g.rajda  -  6 lipca 2016 13:33
0
1171

FK_Fotbal_Trinec

Dziś o godzinie 17 na bocznym boisku zabrzańskiego stadionu Górnik rozegra pierwszy sparing „u siebie” od spadku z Ekstraklasy. Kibice będą mieli więc okazję zobaczyć na żywo zmiany wprowadzane przez nowego trenera w drużynie, która zamiast scalać się w trudnych momentach, staje się coraz bardziej rozproszona.

Kim jednak jest dzisiejszy oponent zabrzan – Fotbal Třinec?

To drugoligowy czeski klub piłkarski mający swoją siedzibę w Trzyńcu. Powstał on w 1921 roku równolegle z utworzeniem na tamtym terenie drużyn niemieckiej i… polskiej, nazwanej Siła Trzyniec.

Po wojnie Siła Trzyniec została połączona z klubem czeskim, a od 1952 roku istniał w Trzyńcu już tylko jeden klub o nazwie TŽ Třinec. Największe sukcesy klub osiągnął w latach 70. pod wodzą trenera Jozefa Jankecha, kiedy to z powodzeniem radził sobie w I Lidze.

Najdrożej wycenianymi zawodnikami są: 31-letni napastnik Pavel Malcharek oraz 26-letni estoński obrońca Mikk Reintam. W ostatnim czasie czeski zespół wzmocnili: Petr Hosek, Matej Izvolt, Pavel Tobias oraz Dario Kristo. Co ciekawe, dwóch pierwszych piłkarzy miało okazję grać w polskiej lidze, natomiast ten ostatni pojawił się w maju na testach w Górniku Zabrze. Ostatecznie nie zdecydowano się zatrudnić 27-letniego chorwackiego pomocnika.

Ostatni sezon drużyna Fotbal Třinec zakończyła na 13 miejscu tabeli.

Relacja na żywo prosto ze stadionu będzie dostępna po kliknięciu TUTAJ.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: fotbaltrinec.cz

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments