Błażej Augustyn: Wierzę, że do transferu dojdzie jak najszybciej

Milo  -  16 stycznia 2015 14:05
0
877

Augustyn_Cracovia1415

Moim marzeniem jest ponowny transfer do zagranicznego klubu, ale wiem, że najpierw muszę w Polsce udowodnić, że jestem wystarczająco dobry, że sobie poradzę. – mówi w rozmowie ze „Sportem” Błażej Augustyn, obrońca Górnika Zabrze.

Da się w trakcie zimowych przygotowań choć na chwilę zapomnieć o kłopotach pozasportowych?

Błażej Augustyn (obrońca Górnika): Nie da się. Przecież chodzi o nasze pieniądze, na które ciężko zapracowaliśmy, a których wciąż nie dostaliśmy. Akurat my, piłkarze możemy z czystym sumieniem spojrzeć sobie w oczy.

Jak udaje się wam to przetrwać?

– Trzeba mieć cel. Jest nim dobra gra i transfer do lepszego klubu. Piłkarz, który wybiega na boisko, musi mieć czystą głowę, a nie zaprzątniętą kłopotami z brakiem wypłat. W Legii czy Lechu o niczym innym, jak tylko o treningu i meczach, nie trzeba myśleć. A w Górniku? Martwimy się o rodziny, za co je wyżywić, a kibice oczekują jeszcze od nas dobrych wyników. To naprawdę trudne.

Taki jak na początku sezonu, za co chwalił pana nawet Lukas Podolski? Swoją drogą to chyba motywujące?

– Oczywiście. Moim marzeniem jest ponowny transfer do zagranicznego klubu, ale wiem, że najpierw muszę w Polsce udowodnić, że jestem wystarczająco dobry, że sobie poradzę. Albo lepiej powinienem powiedzieć, że wróciłem na właściwe tory.

Czyli transfer najwcześniej latem?

– Trudno mi dziś na ten temat cokolwiek powiedzieć. Wierzę, że dojdzie do niego jak najszybciej.

Cały wywiad w Sporcie oraz na www.katowickisport.pl

Źródło: Sport/Przegląd Sportowy
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments