Próba generalna na plus. Górnik gotowy na start sezonu!

Milo  -  23 lipca 2016 17:52
0
1149

Danch_Ruch1314

Górnik Zabrze w próbie generalnej przed startem I ligi pokonał 1. SC Znojmo FK 3:0. Na listę strzelców wpisali się: Danch, Plizga oraz Gergel.

Trener Brosz w pojedynku z Czechami wystawił praktycznie najsilniejszy skład, który krystalizował się przez cały okres przygotowawczy. Widać, że szkoleniowiec zabrzan wciąż waha się z obsadą lewej strony obrony i na ten moment to największa niewiadoma. Trwa tam bowiem rywalizacja pomiędzy Wolniewiczem, a Kurzawą. Szansę gry w sobotnim sparingu dostał ten drugi. Wydaje się, że w Legnicy na pozycji najbardziej wysuniętego piłkarza zobaczymy młodego Urynowicza, na którego bardzo liczy trener Brosz.

Pierwsza połowa sparingu wyraźnie przebiegała pod dyktando Górnika. W dobrze wypracowanych akcjach brakowało wykończenia. Najbliżsi szczęścia byli Matuszek (strzelił minimalnie obok okienka bramki rywali) oraz Urynowicz (przegrał pojedynek sam na sam z czeskim bramkarzem). Zdecydowaną przewagę „Trójkolorowych” tuż przed przerwą udokumentował Danch, pokonując golkipera miejscowych po uderzeniu piłki głową, tym samym wykorzystał mierzone dośrodkowanie Plizgi z rzutu rożnego.

Po przerwie „Trójkolorowi” podwyższyli prowadzenie za sprawą Plizgi, który zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Trzeba dodać, że pomocnik był bliski „dubletu”, ale jego huknięcie z woleja trafiło w spojenie bramki. Wynik spotkania ustalił Gergel, zamieniając na gola dośrodkowanie Kurzawy.

Cieszy zwycięstwo w ostatnim sparingu, które z pewnością doda wiary i pewności siebie przed piątkowym meczem w Legnicy. W dobrych nastrojach możemy oczekiwać startu sezonu!

1. SC Znojmo FK – Górnik Zabrze 0:3 (0:1)

0:1 – Danch, 45′
0:2 – Plizga, 50′
0:3 – Gergel, 59′

Górnik: Kuchta – Matuszek, Kopacz, Szeweluchin, Kurzawa – Gergel (82′ Ł. Wolsztyński), Danch (65′ Przybylski), Grendel (70′ Ćerimagić), Plizga (85′ Wolniewicz) – Nowak – Urynowicz (46′ Skrzypczak).

1. SC Znojmo (skład wyjściowy): Dolećek – Javourek, Odehnal, Svozil, Helisek – Motal, Njire, Śumbera, Urbanćok, Holub – Ledecky.

Źródło: Roosevleta81.pl/gornikzabrze.pl