Podsumowanie tygodnia u naszych zgód: Ciężka walka Wisłoki o utrzymanie

0
961

zgody

Hajduk Split

Hajduk zakończył sezon 2015/16 na trzecim miejscu, gromadząc 61 punktów. Pierwsza drużyna ma teraz krótki urlop a wznowienie treningów planowane jest na 8 czerwca. Kilku zawodników wyjechało na zgrupowania swoich drużyn narodowych. Lovre Kalinić, który został najlepszym bramkarzem MAXTv Pierwszej Ligi dołączył do kadry Chorwacji, która zaczęła przygotowania do Euro 2016 we Francji. Tino Susić (najlepszy zawodnik ligi), dołączy do drużyny Bośni i Hercegowiny, która zagra towarzysko z Hiszpanami a następnie w turnieju w Japonii. Hajduk zacznie sezon 14 lipca od drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Europy. Trzy dni później wystartuje MAXTv Pierwsza Liga. Przygotowania zaczną się w Splicie ale w planach jest też wyjazd na zgrupowanie do Austrii gdzie rozegrane zostaną sparingi.

Więcej na Hajduk.hr

GKS Katowice

GKS Katowice – Chrobry Głogów 0:0
GKS: Dobroliński – Czerwiński, Kamiński, Pielorz, Flis (40. Wołkowicz) – Szołtys (65. Sawicki), Duda, Leimonas, Goncerz, Frańczak – Zahorski (78. Szymański).
Chrobry: Janicki – Ilków-Gołąb, Samiec, Michalec, Hodowany, Sędziak, Gąsior (90. Malinowski), Drewniak, Szczepaniak, Hudyma (60. Kościelniak), Górski
Sędzia: Paweł Pskit

GKS Katowice do meczu z Chrobrym Głogów przystępował po półtora tygodniowej przerwie. Katowiczanie odpoczywali walkowerem z Dolcanem Ząbki, głogowianie w tym czasie natomiast wygrali z Wisłą Płock, odraczając jej awans do ekstraklasy. Po bardzo słabym i nudnym meczu padł bezbramkowy remis. To był koszmar dla postronnego obserwatora. Chrobry okazał się słabszy niż poprzedni rywale GieKSy, ale nasz zespół mimo to nie potrafił wygrać, gdyż również zaprezentował beznadziejny poziom. Sezonie kończ się…

Miejsce w tabeli: 7 (strata do lidera: 19 pkt.)

Więcej o GieKSie na GieKSa.pl

ROW Rybnik

ROW 1964 Rybnik – Błękitni Stargard Szczeciński 0:4 (0:4)
Bramki: Jakub Okuszko (13′, 26′), Wojciech Fadecki (17′, 37′)
ROW Rybnik:
Daniel Kajzer – Jan Janik, Marcin Grolik (35, Jacek Broniewicz), Marek Krotofil, Dawid Gojny – Paweł Mandrysz, Bartosz Slisz (35, Gabriel Nowak), Szymon Jary (46, Michał Płonka), Mariusz Muszalik, Sebastian Musiolik (80, Radosław Dzierbicki) – Marek Gładkowski.
Błękitni: Przemysław Wróbel – Franciszek Siwek, Arkadiusz Jasitczak, Tomasz Pustelnik, Ariel Wawszczyk – Maciej Więcek, Bartosz Flis, Patryk Baranowski, Michał Magnuski (76, Maciej Kazimierowicz), Wojciech Fadecki (85, Bartłomiej Zdunek) – Jakub Okuszko (61, Patryk Bednarski).
Żółte kartki: Gojny, Nowak, Gładkowski.
Widzów: 784.
ROW_Błękitni_1516W 13-letniej historii ROW-u po jego reaktywacji tylko raz w ligowym meczu przegrał on u siebie 0:4. Dwa lata temu rybniczanie w I lidze ulegli na własnym stadionie GKS-owi Katowice. Wtedy jednak zielono-czarni wszystkie bramki stracili w drugiej połowie, a dwie z nich w doliczonym czasie gry. To, co w sobotę stało się przy ulicy Gliwickiej przejdzie więc do historii. Takiego blamażu jeszcze nie było. W pierwszej połowie meczu z Błękitnymi Stargard Szczeciński ROW wyglądał jak trampkarze na tle Barcelony, a postawa naszej defensywy trafi do podręczników o piłce nożnej do rozdziału pt. „jak nie należy grać”. Pomocnicy i napastnicy z resztą nie byli lepsi, bo do przerwy frajersko tracili piłki i nie stworzyli żadnego zagrożenia dla rywala, który spokojnie nas wypunktował trafiając czterokrotnie(!) do siatki. Po zmianie stron było na remis: nikt nie strzelił gola, a sytuację były już po obu stronach boiska. Nie wiadomo czy to dlatego, że nasi zagrali trochę lepiej, czy dlatego, że przyjezdni już odpuścili. Z taką formą zaczynamy drżeć o utrzymanie. Jesli Nadwiślan Góra dzisiaj wygra w Bytomiu, to ROW będzie już miał tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową, a w perspektywie wyjazdowy mecz z walczącą o awans Wisłą Puławy i u siebie ze zdegradowanym już chyba Gryfem Wejherowo. Rok temu na koniec też mieliśmy podobny mecz…

Miejsce w tabeli: 13 (5 pkt. przewagi nad strefą spadkową)

Więcej o ROW Rybnik znajdziecie na ROW.Rybnik.pl

Wisłoka Dębica

Wisłoka Dębica – LKS Pisarowce 1:2
Bramki:
Konik (26′) – Ząbkowicz (62′), Adamiak (78′)
Wisłoka Dębica:
Balasa – Yablonskiy, Kardyś, Kowalski, Pęcak, Podlasek (37. Kacper Bieszczad – 82. Maik), Bielatwicz, Kmiotek, Nowak (86. Guzik), Dyhas (71. Krawczyk), Konik (66. Szlachetka).
LKS Pisarowce:
Hajduk – Jaklik, Łuczka, Kokoć, Sikorski (70. Kumah-Doe), Ząbkiewicz (70. Lisowski), Walaszczyk, Karol Adamiak, R. Domaradzki (46. Kasperkowicz), Lorenc (88. J. Domaradzki), Pańko (66. Kamil Adamiak).
Sędziowali:
Marcin Konefał jako główny, Witold Gładyszewski, Jakub Redwan jako liniowi (Mielec).
Widzów:
około 450.
Wisłoka_Pisarowice_1516Porażką 1:2 zakończył się mecz dębickiej Wisłoki z LKS Pisarowce.
Komentarz Użytkownika ksw8: „Pierwsza połowa dajemy radę i nasz najlepszy napastnik strzela kolejną bramkę. Druga połowa fatalna, trener dokonuje zmian które nie wiele wnoszą, chłopaki walczą ale brak jakości i spokoju w naszej grze, szkoda kolejnych straconych punktów, teraz przed nami mecz w Pilznie które na pewno stanie na głowie i zrobi wszystko żeby nas pokonać. Co dalej …spadek ?..tyle dobrego dzieje się w klubie, nowi sponsorzy i nadzieje na lepszą przyszłość, czy stać nas na dobrą końcówkę kończącego się sezonu?”
W najbliższą środę 25 maja Wisłoka zmierzy się w wyjazdowym pojedynku z Rzemieślnikiem Pilzno. Początek spotkania o godzinie 17:00. Jesienią w Dębicy Wisłoka zremisowała z Rzemieślnikiem 1:1.

Miejsce w tabeli: 11 (strata do lidera: 28 pkt.)