Pewna wygrana w Częstochowie i udany koniec jesieni ROW-u

Spark  -  23 listopada 2014 16:58
0
937

Row_Rybnik-Okocimski_Brzesko_1314
W bardzo dobrych nastrojach spędzą zimową przerwę piłkarze ROW-u Rybnik, którzy w ostatnim meczu jesieni pokonali na wyjeździe Raków Częstochowa 2:0. Gole dla rybniczan strzelili Szymon Sobczak i Michał Płonka.

Niedzielne spotkanie było bardzo istotne w kontekście górnej części tabeli. W przypadku zwycięstwa gospodarze zbliżyliby się bowiem do ROW-u na zaledwie jeden punkt. „Zielono-Czarni” jednak chcieli się umocnić w ścisłej czołówce. Już pierwsza groźna akcja rybniczan dała im prowadzenie, a na listę strzelców po strzale głową wpisał się Sobczak. Ekipa Marcina Prasoła była zespołem lepszym i w drugiej połowie przypieczętowała zdobycie trzech punktów. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki głową skierował Płonka.

Dzięki tej wygranej ROW rundę wiosenną rozpocznie jako wicelider tabeli II ligi. Rybniczanie mają dwa punkty straty do liderującego Rozwoju Katowice. Bezpośredni awans wywalczą trzy drużyny, natomiast czwarta zagra w barażach.

Raków Częstochowa – Energetyk ROW Rybnik 0:2 (0:1)
0:1 – Sobczak, 22′
0:2 – Płonka, 83′