Nie żyje kibic Górnika Zabrze i Concordii Knurów. Został postrzelony przez policję!

kamres  -  2 maja 2015 22:10
0
3151

nekrolog__smierc_pamiec_to_twarda_skala

Nie żyje kibic Górnika Zabrze i Concordii Knurów. Podczas meczu pomiędzy Concordią Knurów, a Ruchem Radzionków doszło do strać kibiców z policją. Policjanci bez strzałów ostrzegawczych, użyli broni gładkolufowej z gumowymi pociskami niepenetrującymi trafiając tym samym kibica prosto w krtań.

W sobotnie popołudnie Concordia Knurów podejmowała Ruch Radzionków. Mecz przerwano już po 37 minutach z powodu ciągłego wrzucania przedmiotów na boisko przez kibiców gospodarzy. Po gwizdku kończącym mecz gospodarze wtargnęli na boisko i pobiegli w pobliże sektora gości. Policja w odpowiedzi na wtargnięcie miejscowych kibiców na murawę bez strzałów ostrzegawczych użyła broni gładkolufowej. W efekcie interwencji kibic z Knurowa został postrzelony prosto w krtań. Reanimację rannego kolegi przeprowadzili kibice, a policjanci tylko bezmyślnie przyglądali się całej akcji. Kibic w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala na operację, ale niestety nie udało się go uratować.

Warto dodać, że zgodnie z Art. 23.1. „Pocisków niepenetracyjnych miotanych z broni palnej lub urządzeń do tego przeznaczonych można użyć lub wykorzystać je w przypadkach, o których mowa w art. 11 pkt 2–5, 7–11 i 13.
2. W przypadku zbiorowego zakłócenia porządku publicznego użycie pocisków niepenetracyjnych poprzedza się strzałem ostrzegawczym lub salwą ostrzegawczą w bezpiecznym kierunku, z wyjątkiem sytuacji, gdy miałoby to nastąpić w pomieszczeniach, obiektach aresztu śledczego, zakładu karnego, strzeżonego ośrodka lub aresztu w celu wydalenia.
3. Pocisków niepenetracyjnych używa się w celu obezwładnienia osób lub wykorzystuje się w celu obezwładnienia zwierzęcia przez zadanie bólu fizycznego, przy czym nie celuje się w głowę lub szyję.”

Tym samym Stowarzyszenie Kibiców Zabrzańskiego Górnika prosi wszystkie osoby, które posiadają zdjęcia oraz materiały wideo dotyczące zajść w Knurowie o pilny kontakt!